Reklam
Reklam

Organ Mafyasına dikkat !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 26.04.2018
  • 257 kez okundu

Organ mafyası haberleri sık sık gündeme geliyor ülkemizde. Bu tür olayların yaşanması kentlerde insanları rahatsız ediyor. Muğla İl Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre organ mafyası ve organ ticareti için çocuk adam kaçırma vakasının Muğla ilinde bulunmadığı yönünde.

Muğla il emniyet müdürlüğünden yapılan yazalı açıklamada; ‘Son zamanlarda sosyal medya üzerinde İlimizin de adının geçtiği GÖREN POLİSE İHBAR ETSİN ORGAN MAFYASI başlıklı paylaşımların yapıldığı gözlemlenmiştir. İlimizde Organ Mafyası ve Organ Ticareti için çocuk/adam kaçırma vakası bulunmamaktadır Paylaşımlara ilişkin yapılan araştırmada ilk olarak 2016 yılında paylaşıldığı ve zaman içerisinde iyi niyetli sosyal medya kullanıcıları tarafından farkındalık oluşturmak için paylaşıma devam edilerek yaygınlaştığı anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın bu tip haberlere itibar etmemeleri ayrıca bilgi ve duyum sahibi oldukları olayları Emniyet Birimlerine aktarmaları hususu; Kamuoyuna duyurulur.’ deniliyor.
Fotograflarda görüldüğü gibi Organ mafyasının Milas’ta görüldüğü sosyal medyada paylaşılırken, fotografınında yayımlanması oldukça dikkat çekici . Emniyet müdürlüğünden gelen açıklamada ise , Muğla ilinde şimdiye kadar organ mafyasının organ ticareti için çocuk –adam kaçırma vakalarının bulunmamasına karşın vatandaşların yinede uyanık olmaları ,aldıkları duyumları emniyete bildirmeleri isteniyor.
Muğla ili bölge olarak kritik bir bölge durumunda. İnsan kaçakçılığının daha çok Muğla sahillerinden yapılması bölgeyi sık sık gündeme getirirken, alınan önlemlerden sonra azalmaya başladığı gözlemlenmektedir. Şimdiye kadar Muğla gibi kritik bir bölgede organ mafyasının olmaması olmayacağı anlamına gelmez .Ona göre …

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ