Reklam
Reklam

NESİLLER BOYU ŞÜKRANLA ANILACAKLAR!..

Ali Tutulmaz
Ali Tutulmaz
  • 15.11.2014
  • 571 kez okundu

alitutulmazMuğla’nın Ula ilçesinde, hayırsever yurttaşlarımız Mustafa ve Kemal Ercan tarafından babaları adına büyük bir ö29 ekim Kutlamazenle yaptırılan ”Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi”, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimine açılmış bulunuyor.
Muğla il genelinde hayırsever yurttaşlarımızın “Eğitime % 100 Destek Kampanyası” ile Türk Milli Eğitimine okul ve derslik kazandırma konusunda verdikleri destekler, tüm yurttaşlarımız tarafından taktirle karşılanmaktadır.
“Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi” de, bu çerçevede yapılmış eğitim kurumlarımızdan birisi olmasının yanında, eğitim öğretimin en verimli bir şekilde sürdürülebilmesi için, tüm ayrıntıların büyük bir özenle yerine getirildiği, modern ve seçkin bir eğim kurumumuz olmuştur.
Eğitim kurumunun seçkin oluşu, “Muğla Milli Eğitimi “ adına tüm yurttaşlarımızı mutlu ederken, bu durum bu okulda yöneticilik ve öğretmenlik yapanlarla, bu seçkin eğitim kurumunda öğrenimini sürdüren gençlerimiz ve onların değerli aileleri için de ayrı bir gurur ve övünç kaynağı olmaktadır.
Bu seçkin eğitim kurumunda övünç ve gururu yaşayanların, aynı oranda görev ve sorumlulukları da bulunmaktadır. Bu sorumluluklar da, okulun özenle ve titizlikle sürekli bakımının ve korunmasının sağlanmasının yanında, hepimizin gururu olabilecek üstün başarıların da elde edilmesidir.
Bu seçkin eğitim kurumumuzun hak ettiği bu seviyeye getirilmesinde, “Ermaş Mermer İşetmesi”nin sahipleri olan, değerli hayırseverlerimiz Mustafa Ercan ve Kemal Ercan kardeşlerin yaptıkları bir milyon liranın üzerindeki harcamanın yanında, özellikle Kemal Ercan’nın gecesini gündüzüne katarak, gösterdiği özenin ve büyük titizliğin rolü de bulunmaktadır.
Okuyucularımız haklı olarak, “Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi”ni diğer okullarımızdan farklı hale getiren bu ayrıntıları öğrenmek isteyeceklerdir. Kısaca bilgi vermek gerekirse, okulun yapımı sırasında, harcanan inşaat malzemelerine azami özenin gösterilmesisin yanında, tüm aksamların yapımında işçiliğe de büyük titizlik gösterilmiştir.
Tüm sınıfların ve atölyelerin taban döşemelerinin yanında, okul bahçesindeki tören alanı ve bahçedeki diğer zeminlerle, yürüme yerleri de en kaliteli mermerlerle döşenmiş bulunmaktadır.
Okul bahçesinde düzenlenen “Atatürk Büstü”nün kaidesi de yekpare mermerden yapılırken, öğrencilerin spor yapmaları için, basketbol sahası da düzenlenirken, bu sahaya profesyonel potalar yerleştirilmiştir.
Okul bahçesini sınırlayan duvarlar özenle yapılırken, bahçe giriş kapısı da demir ferforjeden yapılmış, okul bahçesine Gökovo Orman Fidanlığı’ndan getirilen yetişkin palmiyeler ve fidanlar da dikilmiştir. Eğitim kurumunun inşası sırasında tüm ayrıntılarda olduğu gibi, okul bahçesinin ağaçlandırılması sırasında da, hayırsever iş adamı Kemal Ercan’nın gösterdiği titizlik ve büyük özen, her türlü taktirin üzerindedir. Hayırseverlerimiz Kemal Ercan ve Mustafa Ercan kardeşlerin, bu yıl yeni öğretim yılında eğitim öğretime açılan “ Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi”nin hafta başında ve sonunda yapılan bayrak törenlerini bile kaçırmamaları, bu konuya gösterdikleri önemi açıkça ortaya koyarken, bu gönülden ilgi ve sevgi, okulun yöneticileri ve öğretmenlerinin yanında, öğrenci velileri ve diğer yurttaşlar tarafından da büyük takdirle karşılanmaktadır.
Ne mutlu bu hayırseverlerimizi yetiştiren anne ve babaya. O mutlu baba Hüseyin Ercan’nın “Mekanı Cennet olsun” diyor,rahmetle anıyoruz.
Hüseyin Ercan’nın ve onun yetiştirdiği değerli hayırsever evlatlarının adları, “Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi”nde öğrenimini sürdürecek olan gençlerimizle, onların aileleri tarafından nesiller boyu şükranla minnetle ve saygıyla anılacaktır. Ne mutlu onlara!..okul genel
Bu güzellikleri gözlemleyen tüm yurttaşlarımız olarak, onlara gönülden teşekkür ediyoruz. Kemal Ercan ve Mustafa Ercan kardeşlerin örnek alınabilecek bu güzel ve içten davranışlarının, diğer hayırseverlerimize ve tüm varlıklı yurttaşlarımıza da güzel bir örnek oluşturmasını temenni etmekteyiz.
Köşe yazımın bu bölümünde, Mustafa Ercan ve Kemal Ercan kardeşlerin okulun inşası sırasında yaşadıkları bir olay nedeniyle bir sitemlerini de dile getirmek istiyorum. Okulun yapımı ile ilgili protokol, bir önceki Valimiz Mustafa Hakan Güvençer ve önceki Milli Eğitim Müdürü zamanında imzalanmış. Protokolün imzalanmasından inşaatın tamamlanması aşmasına kadar, özellikle Milli Eğitim Müdürünün inşaata hiç uğramaması ve hiç inşaatla ilgilenmemesi onları gerçekten çok üzmüş.
Kendileri için üzüntü yaratan bu durum, hayırseverlerimizce Valiliği bir ziyaretleri sırasında Vali Güvençer’e iletilmiş. Çok geçmeden de Vali Vali Güvençer, büyük bir duyarlılık göstererek, beraberinde Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü ve ildeki bazı daire müdürleri de oluğu halde, okul inşaatını ziyaret etmiş. Bu ziyarette hem kendileriyle, hem de tüm çalışanlarla yakından ilgilenmesi de onları çok mutlu etmiş.
O nedenledir ki, okul ve derslik yaptıran hayırseverlerimizin, yaptırdıkları inşaatlar sürecinde ve sonrasında, ilin Valisi ve milli eğitim müdürü tarafından ziyaret edilmesi, onlar için bir moral motivasyonu oluşturacağı kesinlikle unutulmamalıdır. Ermaş Mermer örneğini düşündüğümüzde, Ermaş Mermer Muğla ilindeki girişimciliği ve yarattığı istihdamla, 2 binin üzerinde yurttaşımıza ekmek sağlamaktadır. Ayrıca gerçekleştirdiği ihracatla da ülkemize önemli ölçüde döviz girdisi sağlamaya devam etmektedir.
Onun için bu hayırseverlerimize, gerek halkımızın ve gerekse ilimiz yöneticilerinin sahip çıkmaları ve kendilerinin motive edilmeleri gerekmektedir.
Ula’daki bu modern okulumuzu, Türk Milli Eğitimine kazandıran hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ