Reklam
Reklam

Muğlaspor’da futbolcular haklı

Cavit Akgün
Cavit Akgün
  • 22.11.2017
  • 1.409 kez okundu

Muğlalı Teknik Direktör Egemen Urhan ile yolları ayırmak da çözüm olmadı. Neden olsun ki? Futbolcular parasız oynamaz. Sonuçta herkes evine ekmek götürmek zorunda. Hak edişleri biran önce ödenmeli. Akılları sahada değil, başka yerde olur.

Sezon başına dönelim. Futbol Şube Sorumlusu Began Çağlav, yönetimin belirlediği az miktardaki bütçe ile kadro oluşturdu. Yönetimin hedefi, ligden düşmemekti. Çağlav’ın tavsiyesi üzerine teknik direktörlüğe Egemen Urhan getirildi. Başarılı bir şekilde üst sıralara tırmanan takımda, maddi sıkıntılar baş göstermeye başladı. Began hoca, ‘Baştan beri savunduğum ve savunmaya devam ettiğim futbol yönetim modelinin tamamen arkasında olmakla beraber, geldiğimiz noktada bu modelin ana parçaları olan takım menajeri ve teknik heyetle başta prensipte yapılan çağdaş futbol yönetim planlamasının uygulanamamış olmasından ve yine kendi göreve getirdiğim bu ekiple Muğlaspor ve futbol hayallerimizin çok farklı olduğunu görmekten büyük üzüntü duymaktayım’ diyerek görevinden istifa etti.

***

Egemen Urhan ise, Çağlav’ın istifanın ardından görevini bırakmak istedi. Birkaç yöneticinin ısrarı üzerine genç teknik patron Muğlaspor ile yola devam etti. Oyuncuların yaşadıkları para sıkıntısına çözüm bulmak isteyen Urhan, Kulüp Başkanı Haluk Beyimoğlu ile görüşmesine rağmen can suyu olamadı. Egemen hoca, maç öncesi futbolcuları ile sürekli istişare yaparak moral ve motivasyonlarını üst seviyede tutmaya çalışıyordu.

***

Yönetim kurulu, ligde alınan kötü sonuçların faturasını Egemen Urhan’a keserek görevden aldı. Göreve getirilen Cihan Bulut, takımın başında Ergene Velimeşespor maçına çıktı. 90 dakika boyunca sahada kötü bir oyun sergileyen yeşil-beyazlı futbolcuların hali evlere şenlikti. Sezon başından buyana forma için canla başla mücadele eden kaleci Barış ve Emirhan’ı ayırmak istiyorum. Oyuncuların derdi maddiyat. Akılları sahada değil. Kendilerine göre haklılar. Kimse para alamadığı yerde çalışmak istemez.

***

Kulüp Başkanı Haluk Beyimoğlu’nun sürekli olarak sosyal medya hesabı Facebook’ta, ‘İnananlar asla kaybetmez’, ‘Allah var, gam yok’ sözleriyle peynir gemisi yürümez. İnanmak için takımın yüzde 80’inin Muğlalı topçulardan oluşması gerekiyor. Bu da imkansız. Alt yapıdaki koşullar sağlıksız. Orada ki herkes mutsuz.

***

Sonuç olarak Başkan Beyimoğlu’nun sürekli maddiyatı bahane etmesi çözüm değil. ‘Kulübe en çok parayı ben veriyorum, dediğim olur’ söylemlerini bir kenara bırakması gerekiyor. Tek adamlığın kimseye bir getirisi olmaz. Beyimoğlu, biran önce olağanüstü kongre kararı alması gerekiyor.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ