Reklam
Reklam

Muğlaspor’a sahip çıkılmalıdır !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 13.02.2018
  • 897 kez okundu

Bir futbol takımını desteklemek oturup ahkam kesmekle olmaz. Muğlaspor bu günlerde yalnız bırakılmış bir takım olarak oynuyor. Hani Muğla özel bir kentti, hani Muğla ülkenin dünyaya açılan penceresiydi. Hani Muğla ülke ekonomisine milyar dolarlar kazandırıyordu! Bütün bunların karşılığı Muğlaspor’u yalnız bırakmak kaderine terketmekmidir?

Muğlaspor’un tarihi başarılarla doludur. Bu takımdan Rıdvan’lar Sercan’lar çıkmıştır . Şimdi ne olduda Muğlaspor güçlükle çıktığı 3. Ligde düşme potasına giriyor. Doğru oturup doğru konuşalım. Bu kenti yönetenler ,Valilik, Büyükşehir Belediyesi , Kamu Kurum ve Kuruluşları , Milletvekilleri şimdiye kadar Muğlaspor için ne yapmışlardır. Muğlaspor bir kaç kişinin taşın altına elini sokmasıyla ancak bu kadar olur.

Son pişmanlık para etmez . Bu kentin varlıklı aileleri nerede ? Buranın havasını teneffüs ediyorlar , bu kentde para kazanıyorlar . Ama Muğlaspor’a yardıma gelince sanki ceplerinde yılan var !. Muğlaspor bu Kentin aynasıdır. Muğla’nın tanıtımında önemli bir yeri vardır. Muğlaspor neden bu duruma düştü diye soracak olursak , Muğlaspor her zaman tek adamın ve ya bir kaç kişinin yardımlarıyla ligde kaderine bırakılmıştır . Yine aynı yere geliyoruz .. ‘Birlikten kuvvet doğar’ diye boşuna söylememişler. Artık pamuk eller cebe !

Muğlaspor kendi sahasında üç malubiyet ve üç beraberlik alırken , 12 puan kaybedince puan cetvelinde 22 puanla sondan dördüncü sıraya düştü . Şu anda düşme hattının tamda kıyısında . Bu hafta kendi sahasında oynayacağı Turgutluspor maçında galibiyet almazsa düşme hattına girecektir . Muğlaspor Çarşamba günü oynayacağı Turgutluspor maçını kazanmak zorundadır.

Muğlaspor eğer Valisiyle, Belediye başkanıyla , parti gözetmeksizin Milletvekilleriyle, varlıklı aileleriyle ,hatta seyircisiyle yumruğu aynı yere vurmalıdır. Haydi Muğlaspor için !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ