Reklam
Reklam

Muğlaspor başkanını kutlarım

Cavit Akgün
Cavit Akgün
  • 19.01.2018
  • 3.475 kez okundu

Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Muğlaspor’da, Kulüp Başkanı Haluk Beyimoğlu’nu, özverili çalışmasını kutluyorum. Beyimoğlu’nun hatalarını yazarken, yaptığı doğru işleri de kamuoyu ile paylaşmak gerekiyor.

TFF 2’nci Lig ve 3’üncü Lig’deki 90 kulübün temsil edildiği kulüpler birliğiyle Ankara’ya giderek Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile görüştü.

Görüşmede yer alan Muğlaspor Başkanı Haluk Beyimoğlu, müjdeli haberlerle geldi. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez’in de katıldığı ziyarette önemli adımlar atıldı.

Başkan Beyimoğlu’nun her fırsatta dile getirdiği ‘Spor Toto gelirlerinin yükseltilmesi gerekiyor’ çağrısına kulak verildi. Toplantıda bunun sözü alınırken, kulüpler rahat bir şekilde nefes aldı. Spor Genel Müdür Mehmet Baykan ile Muğla Atatürk Stadı’na elektronik skorboard yapılması da görüşüldü.

Gelelim başka bir konuya. Beyimoğlu, sosyal medya hesabı Facebook’tan şu paylaşımda bulundu:

“Muğlasporumun son şampiyonluğunda çekilen bir fotoğraf, artık hedefe ulaşmıştık koskoca altı yıl sonra tekrar hak ettiğimiz liglere dönmüştük. O geçen altı yılda Eminer İçten, Rüştü Gürsoy ve şahsımın yönetimleri neler yaşadı hangi haciz dosyalarını kapattık icra memurları bir odadayken şehrin valisini rezil olmasın kulüp diye diğer odada misafir edebilmek için ağlayan yapılandırma taksiti yatsın diye eşinin altınını bozdurup kulübe getiren yöneticiler gördü bu kulüp, soyunma odasında 33 yaşında kalp krizi geçiren futbol şube sorumlusu gördü bu kulüp , kızının düğün parasını kulübe harcayan başkanlar gördü bu kulüp ,TEOG sınavına girecek çocuğunun; baba yarın sınav var lütfen kulüpten bir gece eve gel, diyen başkan gördü bu kulüp , bin tl peşinat verip transfer yapamadı bu kulüp ,oyuncu pirim alsın diye eşinin maaşını veren daire bşk gördü bu kulüp ,takımla akşam yemek yiyen bağış toplayan milletvekilleri gördü bu kulüp ,kalıcı gelir olsun diyen valimiz vardı ,kulüp için çalışan seçilir seçilmez maça gelen il bşk gördü bu kulüp , randevusuz gidilen baba dediğimiz belediye başkanları vardı bu kulübün , maç heyecanından 20 metre yükseklikten düşme tehlikesi geçiren belediye bşk vardı bu kulübünyönetime güvenen esnafları iş adamları vardı bu kulübün şehri bayraklarla donatmışlardı , final maçından önce bir hafta Konya’da kamp yapan Hakan’ı , Menaf’ı vardı bu kulübün , kırk derece ateşle ellikusur yaşında hastahaneden çıkıp takımla maça giden çetin hocası vardı bu kulübün vefakar taraftar her zaman yanındaydı geçen yıl üçüncü ligdeki ilk sezonda da gene biz bizeydik bu kulüp sayamayacağım o kadar değer gördü, emek gördü ki inanın yazmakla bitmez kafamdaki soru şu bir tek sizler yoktunuz , sizi göremiyorduk hayırdır şimdi konuşmaya görünmeye başladınız.”

Paylaşımı okuyunca yaşananlar film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Yazılanlara benim gibi birçok kişi şahit olmuştur. Bin bir türlü zorluğun ardından Muğlaspor, yıllar sonra 3. Lig’e çıktı. İlimizin tanıtımına turizm kadar Muğlaspor’un da büyük katkısı var.

Başka Muğlaspor’umuz yok. Beyimoğlu’na ilk önce yol arkadaşları destek olmalı. Kalenin içi ne kadar güçlü olursa bütün zorluklar çok rahat aşılır.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ