Reklam
Reklam

MUĞLA’NIN GELECEĞİ

Faik İlter
Faik İlter
  • 17.09.2014
  • 533 kez okundu

Merhabalar… Uzun zamandır iş yoğunluğumdan yazamadım. Gene her hafta sizlerle olmaya çalışacağım. Öncelikle bilmenizi isterim yazılarım hiçbir siyasi görüşe tabi değildir. Sadece Muğla’nın gelecekte ki konumunun ne olacağına dair Muğla’da yaşayan insanları uyandırmayı ve daha gelişmiş bir Muğla’ya ulaşmayı hedefler.

Hiç düşündünüz mü Muğla’nın konumu bir 5 yıl sonra bir 10 yıl sonra ne olacak. Yakın uzun dönem veya en azından ileri kısa dönem bir planlama olarak Muğla ve ilçeleriyle ilgili ne ticaret odamızdan ne belediyemizden ne valiliğimizden daha bir master plan (İçinde sosyolojik olarak halkın ve bölgenin ihtiyaçlarının uzmanlara sorularak hazırlatıldığı bir plan) çıkmadı. Genel olarak Muğla ticaret odamız ki gerçekten dürüst ve düzgün bir yönetime sahip ama o sinerjiyi daha yakalayamadı aynı şekilde Muğla Büyükşehir Belediyemiz içinde geçerli bu belediyemizin başkanı da gerçekten düzgün ve dürüst bir insan ama onlarda da aynı şekilde Muğla’mızın geleceğinde ne olacağına dair somut bir veriye ulaşamadı. Muğla valiliğimiz dikkatini turizme yoğunlaştırdığı için http://timestopsmugla.com/ adlı bir internet sitesi yaptırdı Muğla’nın tarihi ve tatil yerlerini tanıttığı ama buda zaten bilinen ve yıllardır devam edeni insanlara sunmaktan öteye gitmedi. Diğer stk (sivil toplum kuruluşları) yada derneklerde aynı şekilde hiçbir araştırma konuşma düşünce üretimi yoktur.

Bütün bu kurumların bilginin en büyük değeri olduğunun farkına varması gerekmektedir. Arada ki sen o partidensin ben bu partidenim yada zamanında aramızda kırgınlık yaşandı tarzı profesyonellikten uzak davranışlardan kaçınmamız gerekir. Çünkü Muğla’mız dipsiz bir kuyuya sürükleniyor bu çatışmalardan. Hepimizin kendimize gelip bulunduğumuz konumu Muğla’mızın gelişmesinde kullanmamız gerekir.

İleri yazılarımda bahsedeceğim bu Muğla’nın geleceğinin bilgi üretimi ve teknolojik gelişmede olduğuna inanan gerçekten düzgün insanlar var. Bunları mevki sahibi insanlarımızın tanıması ve arkasında olması gerektiğine inanıyorum.

Muğla kaybediyor ve gün geçtikçe başıboş bir yolda giden at misali bir oraya bir buraya koşturuyor. Nereye gideceğini bilemiyor, hedefini tespit edemiyor. Mevki sahibi değerli insanlarımızın bu ATI ŞAHLANDIRMA VE DOLUDİZGİN KOŞTURMA zamanının geldiğini düşünüyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ