Reklam
Reklam

Muğla’mı Tekirdağ’mı ?

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 08.11.2018
  • 195 kez okundu

Bu gün politika yazmak istemiyordum. Ancak sabah ofise gelince gazetelere baktım Muğla politikasıyla ilgili haberleri görünce şaşırmadım doğrusu . Yine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bir TV programında Osman Gürün’le ilgili yapmadıklarını yapmış gibi söylemesinin değerlendirmesi vardı basında . Nihayet CHP il başkanı Adem Zeybekoğlu bir basın açıklaması yapıyordu.

İHA’nın haberine göre Zeybekoğlu, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine açıklık getiriyor .CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programında “Biz Muğla’da meraları ıslah ettik. Kim? Büyükşehir Belediye Başkanımız yaptı. Muğla’nın bütün ilçelerine okul yaptık. Muğla Belediye Başkanımız diyor ki, ‘bu ilin çocukları güzel okullarda okumalı’ ve hepsini Milli Eğitim Bakanlığına devretti. Bir okulun açılışına da ben gittim. Ve orada politik bir konuşmada yapmadık. Dediğim gibi kreş, kadın sığınma evleri bütün bunların tamamı yapıldı. Kente demokrasiyi getirdik” sözlerine açıklık getiriyor.

Bakın Adem Zeybekoğlu ne diyor ; “İzmir, Eskişehir, Aydın ve tabi ki bizimde yaşadığımız Muğla yaşanacak ve en çok ziyaret edilen şehirlerdir. Yeşili, mavisi, doğayı ve çevreyi koruyan hizmetleri, vatandaş odaklı, vatandaşa derman olan projeleri ile Cumhuriyet Halk partili belediyeler Türkiye’nin nefes aldığı şehirler oluşturur. Genel Başkanımız katıldığı bir televizyon programında bu kadar başarılı belediye başkanlarına sahip olmanın dezavantajını yaşayarak Muğla Büyükşehir ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyelerimizin hizmetlerini birbirine eklemiştir’diyor.

İnsan bu açıklamayı okuyunca bir tuaf oluyor. Tekirdağ nere Muğla nere !’ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetleri Muğla Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlere eklemiştir ‘ diyor CHP İl başkanı . Şunu diyemiyor ; ‘ Genel başkanımız yanlışlıkla Tekirdağ Büyükşehir belediye’sinin yaptığı hizmetleri Muğla olarak yanlışlıkla ifada etmiştir’. Yani sizin anlayacağınız böyle bir açıklamayla günü kurtarıyor!.

İl başkanı Zeybekoğlu CHP’li belediyelere övgüler yağdırırken; ‘ Tabi ki bizimde yaşadığımız Muğla yaşacanacak ve en çok ziyaret edilen şehirlerdir’ diyebiliyor. Zeybekoğlu’na kir kaç sorum olacak.. Muğla’da yaşadığınıza göre Menteşenin halini görmüyormusunuz ?Sizi davet ediyorum gelin birlikte Menteşe cadde ve sokaklarını bir dolaşalım. Yapılmayan yarım kalan halkı perişan eden sorunların başında sizin fotografınızı çekeyim, tabi isterseniz. Şehrin bir ana caddesini bir yılda yapamayan bir belediye başkanı başarılımıdır? Menteşe’de tüm mahallelerde kazılmış , insanların yaşamlarını tehdit eden çukurlarla dolu. Daha geçenlerde bir kadın çukura düşerek kolunu kırdı. Bir başka yerde ayağı burkularak hastanede tedavi görenler var . Siz o zaman bu şehirde yaşamıyorsunuz . ‘Güneş balçıkla sıvanmaz ‘

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ