Reklam
Reklam

Muğla Muharrem İnce diyor

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 14.06.2018
  • 170 kez okundu

Seçime kısa bir süre kala seçim arenası hareketlendi . Cumhurbaşkanı adayları bir kaç mitingi bir güne sığdırıyorlar. Muğla’da liderlerin gözdesi durumunda . Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan sonra CHP’nin adayı Muharrem İnce’de Muğla ‘da miting yaptı .

Kimilerine göre 40 bin kimilerine göre yaklaşık 75 bin kişinin katıldığı Muğla mitingi Muharrem İnce’nin , kampanyanın 38. günü 86. Mitingiydi. Şu ana kadar yapılan mitingler arasında , Muğla bir numara oldu.

Muharrem İnce’nin mitingine Fethiye, Marmaris, Yatağan, Milas ve Bodrum’dan katılım çok yüksekti. Muğla mitinginde rakibi Tayyip Erdoğan’ı eliştiren İnce ;”Ama daha 35 civarında miting var. Büyük İstanbul mitingi var. Benim rakibimde para çok. Hazinenin anahtarı onda, örtülü ödenek, devletin uçakları çok, ganimet. Ama biz sizin yatırdığınız paraları kullanıyoruz. Helal ediyor musunuz? O zaman tünelin ucu göründü. Yalnız yarı yolda benzin bitmesin biraz daha ateşleyin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Erdoğan Eskişehir’e gitti, orada konuşmuş. Ben ayrımcılık yok diyorum, AK Parti’li kardeşimi, ülkücü kardeşimi, HDP’li kardeşimi, herkesi, 81 milyonu kucaklamaya çalışıyorum. Ben barış, huzur diyorum” derken şöyle devam ediyor ;

” Birde kavga eden bir adam var. Söylediği laflar şunlar; Ben istihbarata sordum, Diyarbakır’da Muharrem İnce’nin mitingine gidenler HDP’liymiş. Sayın Erdoğan, bu devletin istihbaratı ne zamandan beri miting alanlarını kontrol ediyor. Sen bu devletin mitinglerini bırak, görev ver de bomba patlatanları yakalasınlar. Sen kim istihbarat kim? Sen darbeyi eniştenden öğrenen adamsın. MİT’in başındaki adamı değiştir bence. Yalan söylüyor sana. Mitingde, meydanda AK Parti’li kardeşlerim vardı, sana yalan söylemişler. Allah aşkına 16 sene bu devleti nasıl yönetti şaşırıyorum. Yazıklar olsun o istihbarata böyle bir bilgi verdiyse. PKK, IŞİD, FETÖ’cüler kol geziyor. Bu ülkede sizin işiniz Muharrem İnce’nin mitingleri mi”diye soruyordu.

Muharrem İnce’nin Muğla’lılara vaatleri Muğla’nın önemli sorunlarıydı . Göcek Tüneli’nin bedava yapılması , üniversite öğrencilerinin tarikat yurtlarına muhtaç edilmemesi gibi .Bakın ne diyor ; “Bir şey daha söyleyeyim, burada Marmaris’te rahmetli Özal bir yazlık yapmıştı. Geldi Recep Bey burayı yıktı, gitti 300 odalı yazlık saray yaptı. 50 bin ağaç kesti, birde duvar ördü. Şimdi bakın, o kotluğa oturduğumda önce duvarı hemen kaldıracağız. O elli bin ağacı hemen dikeceğiz, sarayı yıkacak halimiz yok ,yıkmam onu da engellilere vereceğim.”

Miting alanında ilginç görüntülerde vardı. Siz belki doğal diyebilirsiniz ama CHP’li Büyükşehir belediye Başkanı Osman Gürün ile CHP’li Menteşe Belediye başkanı Bahattin Gümüş’ün Muharrem İnce’yle aynı kareye girmek için çaba sarfetmeleri gözden kaçmıyordu. Miting alanında bulunan CHP’liler Muharrem İnce’yi desteklerken , Osman Gürün’ün milletvekili adayı Mürsel Alban’ı desteklemediklerini oylarını milletvekili seçimlerinde başka partilere vereceklerini tekrarladılar .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ