Reklam
Reklam

MUĞLA KAPALI YÜZME HAVUZU ÇAĞDAŞ SPOR VE SAĞLIK HİZMETİ..!

Ali Tutulmaz
Ali Tutulmaz
  • 12.02.2017
  • 1.227 kez okundu

Bugünkü köşe yazımda, Muğla’mızın sahip olduğu, fakat pek çok yurttaşımızın varlığından bile haberi olmadığına inandığım, bünyesinde “Çağdaş spor ve sağlık hizmeti” nin çağdaş bir anlayış ve disiplinle sunulmakta olduğu, mükemmel bir spor tesisinden bahsetmek istiyorum.
Tüm Muğla Halkı’nın onur ve gurur kaynağı olduğuna ve olacağına inandığım, bu spor tesisinin adı da ,“Muğla Kapalı Yüzme Havuzu”dur.
Muğla’da, 1988-2012 yılları arasında 24 yıl süre ile Muğla Valiliği Basın Müdürlüğünde büyük bir onur ve gururla görev yaptım. Bu süre içinde hem Valilik Basın Danışmanlığı hizmetini, hem de TRT Muğla İl temsilciliğiyle AA muhabirliği görevlerini de yerine getirdim. 2004 yılında AA Muhabirliği görevini bıraktım. Bu süre içinde Muğla il genelinde ilin sahip olduğu spor tesislerinin adlarını, yerlerini, toplum için arz ettikleri önemlerini ve özelliklerini yakından tanırdım. Muğla il merkezinde Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Stadı’nın dışında böyle güzel tesisler yoktu. Bir de ulusal ve uluslararası spor müsabakalarının yapılmakta olduğu, Marmaris ve Dalaman ilçelerimizdeki spor salonları bulunmaktaydı. 2012 yılında yukarıda söz ettiğim görevlerden ayrılarak, emeklilik yaşamımın büyük bir bölümünü Bodrum ilçemizde geçirmeye başladım. Bugün sizlere söz etmeye çalıştığım, bünyesinde günümüzde bu çağdaş spor ve sağlık hizmetlerinin sunulmakta olduğu bu mükemmel tesis de yeni hizmete açılmış bulunuyor. Muğla kent merkezinden Düğerek mahallesine giderken, Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ne varmadan aynı sırada “Muğla Kapalı Yüzme Havuzu” bulunuyor.
Eşim, bir süre önce İzmir’de kalça protez ameliyatı olmuştu. Ege Üniversitesi hastanesinde Kasım ayında ameliyatını yapan hekim, iyileşme süreci boyunca, kendisine yüzme sporunu önerdi. Bunun üzerine, ben Muğla il merkezinde, sıcak suyu olan bir yüzme havuzu araştırmasına başladım. Önceden, sadece Muğla Üniversitesindeki yüzme havuzunun varlığını biliyordum. Gençlik ve Spor il Müdürlüğünde Şube Müdürü Nihat Ekinciler ile Valilikte görev yaptığım yıllardan tanışıyoruz. Kendisini müdürlükte ziyaretimde, ihtiyacımız nedeniyle yüzme havuzundan söz ettiğimde, bana henüz varlığından bile haberdar olmadığım yarı olimpik yüzme hizmeti veren “Muğla Kapalı Yüzme Havuzu”ndan söz edip, beni Yüzme Havuzu Tesis Amiri Mehmet Yavuzaslan’ a yönlendirdi. Kendisine de telefon ederek, bize yardımcı olmalarını ve eşimin yüzme sporundan yararlanmak istediğini belirtti. Biz yüzme havuzuna gittiğimizde, tesis amiri başka bir göreve gittiği için, bizi danışmada bulunan görevliler büyük bir incelikle ve kibarca karşılayıp, yüzme tesisinden yararlanabilmemiz ve eşimin üyelik kaydının yapılabilmesi için, yapmamız gerenleri anlattılar. Eşim için gerekli sağlık raporunu aldıktan ve üyelik kaydı için verilen formu doldurduktan sonra, aylık üyelik aidatını ödeyerek, eşim yüzme havuzundan yararlanmaya başladı.
Yüzme havuzu, haftanın pazartesi günleri, temizlik ve havuzun suyunun yenilenmesi için hizmet vermiyor. Haftanın geri kalan 6 günü ise, uygun programlardan birinden yararlanmak mümkün olabiliyor. Yüzme sporundan yararlanabilmek için, erkekler, bayanlar, erkek-bayan karışık ve öğrenciler için, ayrı saatlerdeki programlardan birisinin seçilmesi gerekiyor. Tesiste, spor akademisi mezunu deneyimli ve çağdaş bilgilerle donanımlı bay ve bayan yüzme antrenörleri, bay-bayan cankurtaranlar ve tesisin sağlıklı hizmet verebilmesi için donanımlı teknisyenler ve diğer görevliler bulunuyor. Tesisteki görevliler, buradaki hizmetten tüm yararlananlara, güler yüzle ve tatlı dille davrandıklarını tanık oldum Tesisten yararlanmak için gelenlere de, danışmadaki görevlilerce sürekli güler yüzle rehberlik ediliyor.
Tesiste, bayanlar için, erkekler için ve görevliler için ayrı soyunma kabinleri, ayrı duş ve WC birimleri bulunuyor. Tesisten, tekerlekli bisikletliler dâhil, her türdeki bedensel engelliler de hizmet alabiliyor. Tuvaletler ve diğer hizmet birimleri engellilerin yararlanabilecekleri şekilde düzenlenmiş. Tesis bünyesinde ayrıca, fitness bölümü ve gerekli spor aletleri de bulunuyor. İsteyenler bu birimden de yararlanabiliyor. Yetişkinlerden belirli saatler ve abonelik için aylık 90 lira, öğrencilerden ise, 70 lira alınıyor.
Muğla Kapalı Yüzme Havuzu tesisler, Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğüne bağlı olarak, tesis amiri yönetiminde tesisteki görevlilerin rehberliğinde hizmet veriliyor. Bu çağdaş tesisin Muğla’mıza kazandırılmasında emeği ve katkısı bulunan herkese, tüm Muğla Halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca, bu çağdaş tesisin, halkımıza sürekli hizmet sunumunda emekleri ve katkıları bulunan, İl Müdürü Serkan Öçalmaz’ı, yıllardır yakından tanıdığım Şube Müdürü Nihat Ekinciler’i, İlçe Müdürü Mutlu Uzun’u, Tesis Amiri Mehmet Yavuzaslan’ı ve tesiste güler yüzle ve tatlı dille halkımıza sürekli hizmet sunan tüm görevlileri de içtenlikle kutluyorum.
Muğla İl merkezine kazandırılan önemli iki modern tesislerden iki tanesi de kışla parkı yanındaki Uluslararası Gençlik Merkezi ve ek tesisleri ile aynı yerde bulunan Menteşe Arena adıyla adlandırılan modern spor salonu da yine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü Yönetiminde halkımıza hizmet üreten tesislerdir. O nedenle yöneticilerimize ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ