Reklam
Reklam

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı:

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı:
  • 25.03.2019
  • 434 kez okundu

“MUĞLA’YI BARIŞTIRACAĞIZ, KUCAKLAŞTIRACAĞIZ”
-Muğla’nın temel problemi, Muğla’nın iyi yönetilememesi, konuşamaması. Hoşgörü, paylaşım ve ortak akıl. Muğla bunlardan uzak yönetilmeye çalışılmış. Merkez yönetim anlayışı ile yerele değer verilmeden, yerelin görüşü dikkate alınmadan, sivil toplum örgütlerinin görüş ve talepleri dikkate alınmadan yönetilmeye çalışılmış.
-Seçilmiş bütün belediye başkanı arkadaşım benim birebir çalışma arkadaşım olacak öncelikle. Muğla coğrafyasının seçilmiş arkadaşımın yönetim kademesi dışında tutularak yönetilmesi mümkün değil. Bağımsız olduğum içinde bütün siyasi partilere eşit mesafedeyim.
-Muğla’da bir sistem kurulmuştu. Neydi bu sistem? Biz kimi istersek onu belediye başkanı, kimi istersek onu milletvekili yaparız kimi istemezsek de yapmayız. Hatta kimi istemezsek de onu siyaset dışına iteriz. Böyle bir sistem vardı. Bunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit -Torun da çok güzel ifade etti.
-Bizim seçim ile ilgili hiçbir kaygımız yok. Seçim bugün yapılsa seçimi aldık. 31 Mart akşamı saygıdeğer Muğlalılar, şahsımda irade gösterirlerde sandıkta bağımsız adayı seçerlerse Türk siyasi hayatında çok ciddi şekilde biat kültürünün gerilemeye başladığını, halka dayalı bir siyaset anlayışının geri gelme konusunda umutların yeşerdiği bir noktaya geldiğini görecekler.

Röportaj: İsmail ATASEVER
Fotoğraflar: Cavit AKGÜN
ATASEVER: Sayın Saatcı, seçime sayılı günler kaldı. Artık son düzlüğe girmek üzereyiz. Ben öncelikle şahsım ve gazetem Yenigün adına bu yoğun seçim çalışması içinde bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
SAATCI: Asıl ben teşekkür ederim. Çalışmalarımızı ve düşüncelerimizi halkımıza aktarma fırsatı sunduğunuz için.
ATASEVER: Sayın Saatcı önce şunu sormak istiyorum. Siz her partinin aday olarak görmek istediği bir isimsiniz. Neden bağımsız adaylık? Ve bu süreci kısaca anlatır mısınız?
SAATCI: Türkiye’de ittifaklar yapıldı. Ve bunu sonuna kadar savunanlardan birisi benim. CHP ve İYİ Parti ilçelerde kendi adayları, büyükşehirde CHP’nin adayını destekleme doğrultusunda ittifak yaptı. Bunun adaletli bir uygulama olduğunu düşündüm. Bu anlamda o zaman bağlı bulunduğum İYİ Partinin genel başkanlık ve genel merkez nezdinde başvurum oldu görüşmeler yaptım. Hakkaniyetli bir ittifak olması için genel merkezlerin yapacağı son görüşmelere kadar bekledim. Bundan 30 gün önce Genel Başkan Yardımcısı Sayın Musavvat Dervişoğlu tarafından Muğla’da CHP ile ilişkiler açısından bir gelişme kaydedilmediğini bildirildi.
İYİ Parti ile CHP ittifak yapıldığı için İYİ Parti’den aday olma şansım kalmamıştı. Ardından bütün Anadolu topraklarında ve Muğla’da örnekleri olduğu gibi bir isyan ateşi bir başkaldırı ateşi başladı. Ben de o sırada “Buraya kadarmış “ diyebilirdim. Fakat hayat bize hep yokuş gösterdi, hep zor ve yokuş yollardan geçtik.
Zaten 2017 yılından itibaren sürekli kamuoyu araştırmaları yaptırıyorduk. Sadece ben değil Sayın Mehmet Kocadon, Sayın Ali Acar ile üçümüz de yaptırıyorduk. Muğla Büyükşehir ile ilgili, tanınırlıkla ilgili isimler üzerinde kamuoyu araştırmaları yapıyorduk.
Biraz önce saydığım gelişme ve şartlardan dolayı artık İYİ Parti’den Büyükşehir adayı olamayacağım için bağımsız olarak yola çıkmaya karar verdim. Bugünkü geldiğimiz noktaya baktığıyım zaman dedim ki, iyi ki bağımsız çıkmışım.
ATASEVER: Şöyle bir düşünce de vardı vatandaşın gözünde, Behçet Saatcı, Mehmet Kocadon ve Ali Acar arasında bir fikir birliği yapılamaz mıydı, bir isim üzerinde birleşemezler miydi? Şeklinde.
SAATCI: Vatandaş bu düşüncesinde çok haklı. Şöyle izah edeyim; Sayın Hasan Karaçelik Ortaca Belediye başkanımız şu an yine aday, Sayın Ali Acar ve Sayın Mehmet Kocadon ve ben bir çok toplantı yaptık. Bu toplantıların birisinde kamuoyu araştırmalarını yapan kurum bize sunum da yaptı. Araştırmalar sonucunda oy oranları belliydi. Hem sayın Hasan Karaçelik hem de Sayın Ali Acar benim aday olmam doğrultusunda verilerden de yola çıkarak çok ısrarcı oldular ve Sayın Mehmet Kocadon’u da ikna etmek için çok uğraştılar. Fakat Sayın Kocadon kendi aday olacağı noktasında kararını verdi. Kararına da saygı duyuyorum.
Fakat şunu da açık yüreklilikle ifade edeyim; Sayın Kocadon büyükşehire aday olacağım dediği anlarda adaylığını ilan etseydi ben çıkmazdım. Ben hayatım boyunca hiç oyun bozucu olmadım.
Ayrıca; Sayın Kocadon, Bodrum belediye başkan adayı atanması sürecinde son saniyeye kadar umut etti ve bekledi. Halbuki biz bunun siyasi anlamda soğutmaya tabi tutulduğunu dışarıdan çok net görüyorduk. Siyaset çok med-cezirleri kaldırmıyor. Birleşme olmadıysa üzerime bir vebal almıyorum. Sayın Mehmet Kocadon’a başarılar dilerim.
ATASEVER: Peki Behçet Saatcı’nın kazanması halinde merkez ilçe ve diğer ilçelerin sorunlarını tespit edebildi mi, ve işe nereden başlayacak?
SAATCI: Muğla’nın bütün ilçelerini dolaştım, ulaşabildiğim kadar belde ve köylerini de. Muğla çok güzel, güzel olduğu kadar çok geniş bir coğrafya. 30 gün içinde her noktaya ulaşmanız elbette mümkün değil.
Muğla’nın temel problemi, Muğla’nın iyi yönetilememesi, konuşamaması. Hoşgörü, paylaşım ve ortak akıl. Muğla bunlardan uzak yönetilmeye çalışılmış. Merkez yönetim anlayışı ile yerele değer verilmeden, yerelin görüşü dikkate alınmadan, sivil toplum örgütlerinin görüş ve talepleri dikkate alınmadan yönetilmeye çalışılmış.
Bir defa yönetimsel anlamda gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklendiği için gerisi de yanlış gitmiş. Her gittiğimiz yerde büyükşehirin müdahalelerine, uygulamalarına tepki var. Yoksa vatandaş işi az yapmışsın çok yapmışsın ilk anda buna bakmıyor. Vatandaş öncelikle kendisine değer verilmesine ve dikkat edilmesine bakıyor. Biz bu kanalı açık tutmaya gayret göstereceğiz. Kolay değil büyükşehir yapısını oluşturmak. Daha sonra bunu hizmet noktasına getirerek halka götürmek. Buna hak veriyorum. İlk 2 sene büyükşehirdeki bocalamadan daha doğal bir şey yok. Ama bu eksikliğini konuşarak çözebilirdi.
Bunun yanında; altyapı çalışmalarından da halkımız pek memnun değil. Tek yönlü yol uygulamalarından otopark sorunlarına varıncaya değin sıkıntı hat safhada. Trafik bütün Muğla’nın hatta ülkemizin sorunu, sadece Menteşe’nin değil. Burada sıkıntı şuradan kaynaklanıyor; etraflıcı oturup bir değerlendirme yapmamaktan kaynaklı. Bunu sivil toplum örgütleri, uzmanlar, esnaflar, vatandaşlar ortak bir akılla çözersiniz. Hiç kimsenin elinde sihirli değnek yok. Bu sorunu da bilimle, akılla, hoşgörü ve ortak akılla çözersiniz. Kökten çözemeseniz bile en azından tepkisel itirazlar belli bir noktaya çekilir.
Yolların dizayn edilmesi, toplu taşıma, raylı sistem, araç kullanımın azaltılması gibi bir çok konuda uzun vadede çalışma yapılması gerekir.
ATASEVER: Sayın Başkan, sizin büyükşehirin yönetim anlayışında eleştiri getirdiğiniz noktalardan birisi şuydu; ilçe belediye başkanları bir defa bile olsa bir araya getirilip ortak akıl yürütülemedi, görüşleri alınmadı şeklinde. Seçilmeniz durumunda sizin yaklaşımınız ve uygulamanız nasıl olacak?
SAATCI: Seçilmiş bütün belediye başkanı arkadaşım benim birebir çalışma arkadaşım olacak öncelikle. Muğla coğrafyasının seçilmiş arkadaşımın yönetim kademesi dışında tutularak yönetilmesi mümkün değil. Bağımsız olduğum içinde bütün siyasi partilere eşit mesafedeyim. İlçelerin seçilmiş belediye başkanları var ve kendi ilçelerinin sorunlarını en iyi bilenler onlar. Şu an ki yönetim, Sayın Osman Gürün, Osman Abimin yönetimi kendine bağlı olduğu yerlerde belki sıkıntı yaşamadı ama aynı partinin belediye başkanı olmasına rağmen büyük sıkıntılar yaşanan ilçeler var. 9 CHP’li belediye başkanı vardı. Onlar bile bir defa bir araya gelemedi. Sayın Osman Gürün kendisine sadakatla bağlı ilçe başkanları ile yürütmeye çalıştı. İşin önceliklerini, işçi alımlarına kadar onlar vasıtasıyla çalıştı. Ama bu yanlış bir yöntem. Siyasi partinin ilçe başkanı ayrıdır, belediye başkanı ayrıdır. Belediyeciliğe siyaset gözüyle bakarsan başarılı olman mümkün değil.
ATASEVER: Sayın Saatcı, Fethiye’de icraatlarınız ve ilçeyi nereden nereye getirdiğiniz ortada. Seçilmeniz durumunda başta merkez ilçe olmak üzere bütün ilçelerde de aynı duyarlılık ve yoğunlukla çalışma ve icraat sergileyebilecek misiniz?
SAATCI: Fethiye 20 yıllık bir süreç ve çalışmadan sonra o çehreye kavuştu. Elimizde sihirli değnekle hemen bir yılda olmadı. Menteşe, büyükşehir yasası gereği Muğla’nın merkezi. Muğla, bütün ilçeleriyle birlikte her anlamda çok özel bir şehir olması lazım. Her bölgede beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum.
Fethiye’de biz önce altyapıdan başladık. Muğla’da hala altyapıda sıkıntılar var. Çözülemeyecek sorun yok. Menteşe ve bütün ilçelerimizin sorunlarını önceliklerine göre ortak akıl ile çözeceğiz. Merkez önemli. Valiliğimiz, kurumlarımız, üniversitemiz burada.
ATASEVER: Peki seçilmeniz durumunda merkezi hükümet ve bütçeden yeterli destek alabilecek misiniz? Muhalif belediye olacaksınız.
SAATCI: Ben 2002’den bu yana muhalif belediye başkanıyım. Bu anlamda merkezi hükümetten destek gördüğümüzü söylersek çok doğru olmaz. Hiç destek görmedik.
Türkiye’de artık partilerin amaç olmaktan çıkıp araç olması noktasında zihniyet değişikliği olursa sorunların çözümü daha rahat olur. İlla şu partide olmalı dememeli, önemli olan vatandaşa hizmet olmalı. İnşallah aklı selim galip gelir. Çünkü Muğla coğrafyasında CHP’lisi de, AK Partilisi de, MHP’lisi de, İYİ partili de DP’lisi de diğer partililer de yaşıyor. Muğla’ya gelen hizmet hepsine geliyor veya gelmiyor.
Biz projelerimizi üreteceğiz, kaynaklarımızı bulacağız ve vatandaşımıza hizmeti getireceğiz. Zaten Muğla kendine inanıp kendi dinamiklerini harekete geçirirse bunu da ihtiyacı yok. Biz bu dinamiklerimizi hareke geçirmek zorundayız. Merkez ve ilçelerde turizmimiz, tarımımız, borsalarımız, ticaret odalarımız var. Kendi dinamiklerimizi harekete geçirirsek bırakın kendi kendine yetmeyi bir çok kalemde dünyaya ihracata başlar. Yeter ki Muğla’yı barıştıralım, kucaklaştıralım, dinamiklerini harekete geçirelim. Bunu yapacak enerjimiz, birikimimiz ve tecrübemiz var. Biz hep birlikte ortak akılla bunu başaracağız.
ATASEVER: Sayın Saatcı, kamuoyunda ilk günlerdeki kadar olmasa da kısmen canlılığını koruyan bir algı var; “ Saatcı kazandıktan sonra iktidar partisine geçecek” diye. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
SAATCI: Yola çıktık. Benimle birlikte mücadele eden arkadaşlarım var. Hepsi ile birlikte kol kola, omuz omuza, yürek yüreğe yürüyorsun. Bu zaferi kazanacaksın, bu zaferin kahramanları Muğlalılar, vatandaşlar, kol kola yürüdüğüm arkadaşlarım. Daha sonra başka bir siyasi partiye geçeceksin. Böyle bir şey asla olmaz, olamaz, bu mümkün değil ve benim de kabul edeceğim bir şey değil. Bağımsız başladım bağımsız bitiririm.
ATASEVER: Sayın başkan en çok tartışma konusu olan sektörlerden birisi de ulaşım sektörü ve şoför esnafının sorunları. Bunun çözümü hakkında neler söyleyeceksiniz?
SAATCI: Ulaşım sektörünün, özellikle şoför esnafımızın sıkıntılarının hepsini biliyoruz. Bunları çözmek zorundayız ve çözeceğiz. Bir sektör bu kadar ezilmez. Çok canları yakılmış. Muğla’da, diğer illerde yapılmayan uygulamalar yapılmış bu konuda. Bunanla ilgili öncelikli alınması gereken birkaç karar var. Daha sonra da hem bu sektörden ekmek yiyenler var hem de halkımız var. Dengeyi kurarak bir tarafı mağdur etmeyerek ortak akıllı ve hoşgörü ile çözeceğiz bundan kimsenin endişesi olmasın.
Bu kadar baskıya gerek yok. Arkadaşlarımızı ekmeğinden etmişler, işinden etmişler, psikolojileri bozulmuş. Şoför esnafımızla bu konuda çok fazla görüşmelerim oldu. Düzeltmek zorundayız ve düzelteceğiz.
ATASEVER: Sorunların çözümü noktasında mazeret üretmeyeceksiniz, mazeretlerin arkasına gizlenmeyeceksiniz. Bu şekilde hareket edecek misiniz?
SAATCI: Mutlaka. Muğla’nın sorunlarını biliyoruz. Mazeret üretme lüksümüz yok. Her ilçenin çözüm bekleyen öncelikli sorunları var. Bu önceliklere göre hareket edeceğiz. Genelin öncelikleri var. Altyapıdan tutun ulaşıma, üniversite öğrencelerinden tutun esnafların sorunlarına varıncaya değin bütün sorunları ve çözüm yollarını biliyoruz. Bütün bunların hepsini bir ayda aynı anda çözmenin imkanı yok. Fakat merkez ve bütün ilçelerimizin ve her kesimin sorunlarını aciliyet sırasına göre çözeceğiz.
ATASEVER: Gece gündüz bütün ilçeleri dolaşıyorsunuz kurum ve kuruluşlar yanında halkla birebir temasta bulunuyorsunuz. Halkın size olan ilgisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
SAATCI: Beklediğimiz gibi. Değerli Muğlalılar her gittiğimiz noktada bizi büyük bir sevgi, ilgi ve coşkuyla karşılıyor. Muğlalı küskün, kırgın, sıkıntılı. Gittiğimiz her yerde, dokunduğumuz her vatandaşta bunu görüyoruz, işitiyoruz.
Muğla’nın her şeyden önce bir umudu, barışmaya, kucaklaşmaya ihtiyacı var. Değerli Muğlalıların bir çoğu belki biz aday çıkmasaydık sandığa bile gitmeyecekti. Biz adaletli bir ittifak olsun diye Allah biliyor son saniyeye kadar bekledik. Biz oyun bozucu olmadık. Biz 20 yıl emek verdiğim bir ilçeyi bırakıp geldik, gemileri yaktık geldik buraya. Bu deli yürekçe meydan okuma. Muğla halkı tarafından umutla, sevinçle karşılandı. Muğla halkı bizi bir umut, bir alternatif olarak gördü ve bağrına bastı. Referans olarak Fethiye’de yaptıklarımız özellikle Muğla dışından çok iyi gözlemleniyor.
Muğla’da bir sistem kurulmuştu. Neydi bu sistem? Biz kimi istersek onu belediye başkanı, kimi istersek onu milletvekili yaparız kimi istemezsek de yapmayız. Hatta kimi istemezsek de onu siyaset dışına iteriz. Böyle bir sistem vardı. Bunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da çok güzel ifade etti. “Muğla’da hakkaniyetli bir şekilde ilçeler bazında ittifak yapılamayışının sebebi sayın Osman Gürün ve milletvekili arkadaşlarımızdır” dedi. Bunlar istifa tehdidiyle genel merkezi baskı altına aldılar ve zorladılar. 31 Mart akşamının vebali Sayın Osman Gürün ve arkadaşlarınındır.
Bu bir oyundu. Bu oyunu birisinin bozması gerekiyordu. Bakın Mehmet Kocadon devre dışı bırakıldı. Ali Acar devre dışı bırakıldı. Haşmet Işık devre dışı bırakıldı. Hasan Karaçelik devre dışı bırakıldı. Tabi ki siyaset babamızın mirası değil tabiî ki bırakacaksın. Her dönem aday olunacak diye bir şey yok. Ancak bu seçim özel bir seçimdi. Bu seçim CHP için, CHP ve İYİ Partinin ittifakından dolayı 31 Mart akşamı bir bayram havası şeklinde kutlanabilecek bir seçimken; her şeyi ben bilirim, kimin ilçe başkanı, kimin belediye başkanı, kimin milletvekili olacağına ben karar veririm diyen bu egosu çok yüksek zihniyet Muğla’yı işin içinden çıkılmaz hale getirdi. Biz bu olaya müdahale ettik, isyan ettik.
Sayın Gürün’ü birkaç gün önce bir televizyon kanalında izledim. Aynen şu ifadeyi kullanıyor; “Keşke”. Geçmiş olsun Osman abi. Siyasette keşke diye bir kelime yoktur. Geçmiş olsun Osman abi. Keşke ilçelerde tek adaylı ittifak yapsaydık. Sen bozdun bunu Osman abi.
ATASEVER: 31 Mart akşamına vurgu yaptınız biraz önce. Ne demek istediniz?
SAATCI: Bizim seçim ile ilgili hiçbir kaygımız yok. Seçim bugün yapılsa seçimi aldık. 31 Mart akşamı saygıdeğer Muğlalılar, şahsımda irade gösterirlerde sandıkta bağımsız adayı seçerlerse Türk siyasi hayatında çok ciddi şekilde biat kültürünün gerilemeye başladığını, halka dayalı bir siyaset anlayışının geri gelme konusunda umutların yeşerdiği bir noktaya geldiğini görecekler.
Özellikle Muğla çok özel bir il. Muğla gibi bir yerde bağımsız bir adayın halk tarafından seçilmesi siyaset sosyoloji açısından incelenecek ve tez olabilecek bir konu olacaktır.
ATASEVER: Sorularımızı içtenlikle cevaplandırıyorsunuz sayın Saatcı. Şunu da sormak istiyorum. Yine kamuoyunda dillendirilen bir konu daha var. Deniliyor ki; “ Saatcı’nın meclisi yok. Çalışamaz” deniliyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
SAATCI: Evet bunu biz de duyuyoruz. Hatta “Başkanlığı düşürülür” diye de komik değerlendirmeler yapıldığını duyuyoruz. Bir kere şunun iyi bilinmesi lazım. Büyükşehir adaylarının zaten meclis üyesi listesi yok. Meclis ilçelerden seçilenlerle oluşuyor. Belediye başkanlarımız da doğal üyemiz. Bağımsız olduğum için herkese eşit mesafedeydim bu bir. İkincisi yönetim bir bilimdir. Muğla’nın hayrına bir şey geldiğinde arkadaşlarımız niye hayır desin ki. Ona bakılırsa benim Fethiye Belediye Meclisinde de üyelerim azınlıktaydı. 23’e 9 gibi bir orandaydık. Uyum içinde çalıştık.
Halkın getirdiğini halk götürür!..
ATASEVER: Zihinlerde yer eden bir soru var; “Saatcı seçildiği zaman belediye çalışanları sıkıntı yaşar mı? “ şeklinde.
SAATCI: Hayır kesinlikle böyle bir şey olmaz izin vermeyiz. Ben hiçbir zaman insanların siyasi görüşüne, mezhebine, inancına müdahil olmadım 20 yıl boyunca. Ama benim için vatandaşa karşı olan davranışın düzgünlüğü olmazsa olmazımdır. Bir de belediyecilik devlet memurluğu gibi değildir. Bütün personel arkadaşlarım çalıştıkları sürece Muğla Büyükşehir belediyesini temsil ettiklerini unutmamaları gerekir.
Ama bunun dışında elimde bir çok belge ve doküman var. Özellikle bazı müdür arkadaşların yapmış olduğu baskılarla ilgili. O arkadaşlara da bir daha tekrar etmemesi için gerekli uyarıları yaparız. Biz personelimizi tehditlerle seçim meydanlarına taşımayacağız. Personelimizin ekmeklerini kazanırken, aileleriyle mutlu ve mesut bir şekilde çalışma koşullarını sağlamak için her şeyi yapacağız.
ATASEVER: Peki sayın başkan seçildiğinizde evinizi Merkeze taşıyacak mısınız?
SAATCI: Elbette. Ev satın alacak param yok ama bir ev kiralayacağım. Annem, babam Fethiye’de elbette onların da ziyaretine gideceğim. Ama şunu söyleyeyim ilk 6 ay gece gündüz uyku bile yok, dur durak yok. Öyle sabah 8 akşam 5 mesai yok. 7/24 çalışacağız, sistemimiz oturtacağız. 1999 yılında ilk seçildiğim zamanki enerjim ve heyecanım nasılsa aynı enerji ve heyecandayım hatta daha fazlası. Bunu yaşarken de gücümü hep halktan, halka hizmet etmenin mutluluğundan alıyorum.
Bu coğrafya, Muğla halkı bizden hizmet bekliyor. Bu umutları ve beklentileri fazlasıyla karşılamak boynumuzun borcudur. Bunu da hiç yorulmadan, bıkmadan yerine getireceğiz.
ATASEVER: Sayın Saatcı son olarak eklemek istediğiniz ve vatandaşlara mesajınız var mı?
SAATCI: Her köşesinde mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı, ekonomik kalkınmanın adaletli bir şekilde Muğla’nın her köşesine dağıtıldığı, süreç içinde bütün sorunların çözüleceğine, Muğla’nın hoşgörü kültürü ile yönetileceğine, şimdiye kadar yapılan her şeye teşekkür eden bir zihniyetle, siyasetin sadece hizmet amaçlı yapılacağına, siyasetin kin, nefret ve ötekileştirmeyle olmayacağına, daha önce görev yapan belediye başkanı arkadaşlarımızın da birikiminden, tecrübesinden yararlanacağımı, seçilen arkadaşlarımla etle tırnak gibi iç içe çalışacağıma, parti ayrımı yapmadan Muğla’yı yöneteceğime söz veriyorum. Muğlalılar bundan emin olsunlar.
ATESEVER: Sayın Saatcı çok teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
SAATCI: Ben de size çok teşekkür ediyorum bu fırsatı verdiğiniz için. Ayrıca, Hilal Nizamoğlu Solmaz ve Hüseyin Nizamoğlu’nun sahipliğindeki Yenigün Gazetesine de bundan sonra yayın hayatında sonsuz başarılar dilerim.

400 MÜ? BİN 400 MÜ? YOKSA 2 BİN Mİ?
10 Temmuz’da meydana gelen ve 2 günde kontrol altına alınabilen Dalaman-Göcek orman yangını sonrası, yaklaşık 400 hektarlık alanın zarar gördüğü...
İnsan kaçakçıları tutuklandı
İstanbul’da para karşılığı anlaştıkları 45 kaçak göçmeni, yurt dışına kaçırma vaadiyle kamyonet kasasında Fethiye’ye getiren dört organizatör tutuklandı. Edinilen bilgiye...
Muğla Valiliğinden “Ali Çetin” açıklaması
Muğla Valiliği, Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin’in darp iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Çetin’in Fethiye’de darp edildiğine yönelik haberlerin gerçeği...
Doğaltaş sektörü Çin seferine hazırlanıyor!
Türk doğaltaş ihracatçıları, yıllık ithalatının yüzde 12’sini karşıladıkları, en büyük ihraç pazarları Çin Halk Cumhuriyeti’nde 16-19 Mart 2020 tarihleri arasında...
Akademik Zeybek Kampı sona erdi
Boğaziçi Üniversitesi Zeybek Ekibi tarafından 14-18 Ağustos tarihleri arası Milas’a bağlı Narhisar mahallesinde düzenlenen “5. Akademik Zeybek Kampı” sona erdi....
Aras, pazarcı esnafının sorunlarını dinledi
Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras, Bodrum pazar yerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, sorun ve isteklerini dinledi. Başkan...
Menteşe Belediye Tiyatrosu kuruluyor
Kent kültürü ve sanatının gelişmesi adına örnek gösterilen projelere imza atan Menteşe Belediyesi, kentte tiyatro sanatının ve tiyatro sanatçılarının gelişmesine...
Türkiye’de 3 milyon 643 bin Suriyeli yaşıyor!
2019 yılının başından bugüne kadar Suriyeli mültecilerle alakalı 25 bin 827 basın haberi çıkarken, geçen yıl bu rakamın 56 bin...
Bodrum ve Fethiye’deki taşınmazlar satıldı
Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Muğla’nın Bodrum ve Fethiye ilçelerindeki bazı taşınmazların satışı onaylandı. Özelleştirmelere ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı....
Norveç Prensesi Bodrum’da
Norveç Kralı Harald ile Kraliçe Sonya’nın kızı Prenses Maertha Louise, nişanlısı Shaman Durek ile Bodrum’a geldi. Üç yıl önce eşinden...
Ortaca’da ev yangını
Ortaca ilçesinde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ekşiliyurt Mahallesinde Suat Kuş’a ait evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar...
Mahalle halkından anlamlı destek
Seydikemer ilçesinde, düğün hazırlığındaki çiftin kiraladıkları evde, çıkan yangında eşyaları küle dönen genç çifte mahalle sakinleri ile hayırseverlerin desteğiyle yeni...
Kriz denizde yakaladı
Ukrayna Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Valentyn Rozhkov, aile ziyareti yapmak için Ukrayna’dan Marmaris’e geldi. Ziyaretle birlikte tatil yapmaya da...
“17 Ağustos’un üzerinden 20 yıl geçti değişen bir şey yok”
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Muğla İl Temsilcisi Ramazan Kartal, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen, değişen...
3 bin ton çöp toplandı
Kurban Bayramı tatilinden yararlanmak isteyen on binlerce yerli turist Marmaris’e akın etti. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen çevre konusunda gereken...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ