Reklam
Reklam

Mehmet Nil Hıdır’ı tanıyalım

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 29.01.2019
  • 120 kez okundu

Köşem her zaman her konuya açık oldu ve bundan böyle de açık olacak. Seçim gündemi her gün konuşulurken ben bugün de yine bir belediye başkanı adayını tanıtmak istiyorum sizlere. Bir dönem AK Parti Muğla Milletvekili olarak mecliste bulunan Mehmet Nil Hıdır ile özel bir söyleşi gerçekleştirdim. Bildiğiniz gibi belediye seçimlerinde AK Parti Muğla Büyükşehir adayı. Sevgili Muğlalılar çok iyi tanıyor Hıdır’ı. Gelin tekrar ayrıntılı bir şekilde hatırlayalım.

Mehmet Nil Hıdır, 1 Ağustos 1956’da Karaman’da doğdu. Babasının adı Yahya, annesinin adı Perihan’dır. Tıp Doktoru; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Londra’da ‘Accident and Emergency Course’ eğitimi gördü. Talebe Federasyonu İzmir Şube Başkanlığı yaptı. Van Çatak’ta Sağlık Ocağı’nda doktor olarak göreve başladı. Van Ana Çocuk Sağlığı Şube Müdürü, Van Sağlık Müdür Yardımcısı ve Vekili, Konya 5. Sağlık Ocağı Tabibi, Konya Sağlık Müdür Yardımcısı, Fethiye Hudut Sahilleri Tabibi, Marmaris Devlet Hastanesi Acil Hekimi, SSK İşyeri Tabibi ve Serbest Hekim olarak çalıştı. Orta düzeyde İngilizce bilen hıdır, evli ve 4 çocuk babasıdır. Bu kısa tanıtımdan sonra geldik özel söyleşimize. İşte Nil Hıdır.

“Kopmadığım siyasette halkım ile iç içe olmaktan çok mutluyum. Siyasetten hiç kopmadım. Hayatımız siyaset ve yaşamımız siyaset. Ben hizmetin sınırı olmadığını düşünenlerdenim. Mevcut hükümet kurulduğu günden bu yana AK Parti çatısı altında çeşitli görevlerde bulundum. Dünya değişen teknoloji ile ilerlerken, Türkiye’de yeni Türkiye ile yoluna tüm hızı ve hizmeti ile devam ediyor. Hizmetin yereli ve ulusalı olmaz. Hizmet hizmettir.

Özellikle Belediye Başkanlığı çok önemli bir vazifedir. Yerel yönetim demek halk ile iç içe hizmet demek. Kapıların sonuna kadar açık olduğu yeni görüş ve düşünceler demek. Muğla Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday olmam büyük bir gurur benim için. Yapacak çok iş var. İşin sınırı ve sonu yoktur. Büyüyen ve gelişen ülkemizde Muğla daha da gelişecek, yeni proje ve hizmetler ile yaşam kalitesi güçlenecek. Hizmet her yaşta herkese ve her İl’e sonsuz yapılmalı. Şehirlerimizin değişmesi ve çağdaş bir görüntü ile var olması önemli. Yeni iş sahaları ve yeni projeler ile var olan Muğla’mızı marka haline getirmek amacımız olacak. Ben deneyimli bir siyasetçi olarak daima çok çalışmaktan ve üretmekten yanayım. Gençler, hayatınızda amaçlarınız ve istekleriniz hep olsun. Başarıya giden yol yeni fikirler ile ortaya çıkar. Sahip olduğumuz imkânlar ile daha da güzel daha başarılı olabiliriz diye düşünüp hedeflerimizi belirlemek önemlidir. Benim yakın çevrem dışında, Milletvekilliğim dönemimde AK Parti çatısı altında yeni Türkiye ile yol almak gibi önemli ve başarılı çalışmalarım olduğunu herkes bilir.

Muğla’mız özel ve güzel bir şehir. Egemizin incisi. Muğla halkı çok değerli. Her İl’in kendi kültürü ve yaşam şekli var elbette. Muğla adayı olmaktan, hizmet için yaşamaktan çok mutluyum. Tüm belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum .”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ