Reklam
Reklam

Liderlik

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 10.05.2019
  • 248 kez okundu

Sevgili okurlar dünyanın her tarafında Üniversiteler var ve her yıl yüzbinlerce genç bu Üniversitelerden mezun olurlar ve hayata atılarak geçimlerini temin ederler.
Ancak bunların içinde lider olabilen çok sayıda insan yoktur. Lider gibi olanlar vardır.
Yani kopyaları veya taklitleri vardır…

Liderlik Allah vergisi ve çok büyük kabiliyet gerektiren bir şeydir. Konuşurken ses tonunuz ve vücut diliniz bile önemli görev yapar…
Amerika ve Avrupa’da liderlik okulları vardır. Doktor, Avukat, İşletmeci olabilirsiniz ama lider olmak tamamen ayrı bir şeydir.

Siyasi Parti Genel Başkanlığı da çok önemli liderlik kabiliyeti gerektirir. Eğer yoksa o siyasi partinin başarılı olma imkanı da çok azdır veya büyük şansla olabilir.

Şimdi bir örnek vermem gerekirse iyi bir lider YSK’nın verebileceği bütün muhtemel kararları çok önceden masaya yatırır, Partisinin içinde güvendiği insanları toplar ve her çıkacak karara karşı söylenecekleri ve yapılacakları tartışır, karar verir.
YSK kararı açıklandığı zamanda toplantı filan yapmayıp önceden almış oldukları kararı açıklar.

Bunun yapan kişiye lider denir…

Askerlikte de bilhassa savaş zamanlarında liderlik mutlaka hemde çok etkin olarak vardır, zaten olmazsa olmazdır. Düşmana karşı bütün kararlar önceden alınır ve duruma göre uygulanır.
Ana muhalefet lideri ve diğer siyasi partiler 39 gündür YSK kararını beklediler, acaba bu zaman içinde çıkabilecek muhtemel kararlar belli değil mi idi? Elbette belli idi…
O zaman Ana muhalefet her türlü tedbirini almış olarak daha evvel inceleyip vermiş olduğu kararı hemen açıklayabilirdi.
O zaman halkında güvenini daha fazla kazanmış olurlardı.
Şimdi 23 Haziran’da seçimlerde AK Parti kazanırsa ne olacak? YSK’ya itiraz edilecek orası malum ama netice alınmazsa ne olacak?
Bari onu şimdiden düşünüp karar verin…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ