Reklam
Reklam

Köyceğiz’de cinayet gibi trafik kazaları ve ölümler..!

İzzet Şahin
İzzet Şahin
  • 02.11.2016
  • 2.327 kez okundu

Değerli okurlarım, kıymetli hemşerilerim..! Yazmayalı iki seneyi geçti. Akıp giden zaman içinde hayli ağır hastalıklar geçirdik. Yaşamımın en ağır sosyal travmasını yaşadık, eşim ve ben..! Tek evladımız olan maliyeci Orhan’ımızı 1 Nisan 2015’de kaybettik..! Dünyamız karardı. Yataklara düştük… Yürüyemez olduk…
Evvelce bir belde olan toparlar 1999 yılına kadar köy idi.. Muğla ilinin büyük şehir olması sonrasında toparlar Köyceğiz belediyesinin büyükçe bir mahallesi oldu. Ortaca, Köyceğiz karayolu toparlar köyünün, beldesinin, (mahallesinin) tam ortasından geçer. Karayolu, bu yerleşkede; Fethiye – Muğla karayolunun en yoğun nüfusunun bulunduğu yerlerin başındadır Döğüşbelen, Kızılyaka, Kızılağaç köyleri (mahalleleri) nüfus yoğunluğu daha az olan köylerimizdir.
Şimdi Köyceğiz ilçesi merkez mahallelerinden, nüfus yoğunluğu önem kazanan bir mahalle olan bu yerleşkenin 50-60 yıllık döneminden günümüze yaklaşmaya çalışıyoruz. Bu uzunca zaman diliminde, burada 60 kişinin yaşamını çok hızlı akan trafik kazalarında kaybettiği ifade ediliyor. Ortada resmen açıklanmış bir rakam var mı bilemiyoruz. Ancak bu rakamlar, yerel kanaat önderlerinin telaffuz ettiği rakamlardır. Biz de doğruluğuna inanıyoruz.
Bu güzergâhta, araçlar çok yüksek hızlarda seyrediyor. Buradaki hız 100-130 km/saat dolayındadır. Hayattan koparılan yaşamları telafi etmenin çaresi yok… Bu durum, vicdan sahibi kişilerin yüreklerindeki acıyı yarım asır boyunca sürdüre geldi. Bu sürat, yüzünden telef olan hayvan sayısının yüzleri aştığını düşünüyoruz… Yanılıyorsak özür dileriz…
Ölen insan sayısı ile, ölen hayvan sayısı aynı düzeyde ise; söyleyeceğimiz söz var…buna çözüm bulmak görevinde olanların hepsine aynı sözü söylüyoruz.. lütfen, bu drama çözüm bulunsun..! İnsanla hayvanı aynı düzeyde tutmayalım.
Bu yazımızı, çözüm için Sayın Muğla Valimize saygı ile arz ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ