Reklam
Reklam

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK!

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 09.02.2019
  • 236 kez okundu

Seçim.. Seçim ve 31 Mart yerel seçimleri . Yerel seçimlerde Muğla nerede ? Tüm partiler adaylarını açıklarken, CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu Bodrum Belediye başkan adaylığını en sona bıraktı . Oynanan oyunlar Büyükşehir adayı Osman Gürün’e endeksliydi. Kılıçdaroğlu Osman Gürün’ün adaylığına parti meclisinde karşı çıkanlara “Ben söz verdim “ diyerek tepkisini göstermişti . Kılıçdaroğlu Muğla genelinde partisinin adaylarını belirlerken, bütün ilçelerde Osman Gürün yandaşlarını aday yaptı. İş Bodrum’a gelince parti meclisi karıştı .Bodrum adayı yapacağını söylediği Mehmet Kocadon Osman Gürün yandaşı değildi , Gürün’e hep karşı çıkmıştı . Nihayet Kılıçdaroğlu kararını verdi ve Mustafa Saruhan aday gösterildi .Tabiki bu olaylardan sonra CHP Genel sekreteri Akif Hamza Çebi istifa etti. CHP artık Bodrum’da kayıpta .

BEŞKAZALI DEDİĞİN BÖYLE OLUR

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, İYİ Parti–CHP arasında Muğla’da yapılan ittifaka tepki göstererek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday oldu.
Saatcı, “Sayın Meral Akşener’e ittifak yapma zorunluluğumuz olduğunu en fazla dikte edenlerden biri benim. İttifak olmalıydı ancak Muğla’daki gibi ittifak olmaz. Muğla’daki ittifakı bana anlatacak bir akıl arıyorum. Muğla’daki ittifak mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı’nı tekrar başkan yapma ittifakıdır. Düşünebiliyor musunuz? Sayın Osman Gürün Fethiye’ye gelecek, İYİ Parti’nin adayı sağında, CHP adayı solunda sokağa çıkılacak, Sayın Gürün’e oy istenecek. Sayın Gürün, Fethiye’den gidecek, biz birbirimize dalacağız, seçim çalışması yapacağız”

Behçet Saatcı konuşması şöyle sürdürdü ,” “Fethiye benim aşkım. Ne aşkımızdan ne sevdamızdan vazgeçmedik. Şimdi yeni limanlara yelken basma zamanı. Bu kutlu yolculukta yanımızda olan olmayan herkese teşekkür ediyorum. Hoşgörüyle, ortak akılla Muğla’yı yönetmeye geliyorum. Büyükşehir belediyesini hemşerileri ile barıştırmaya geliyorum. Muğla alternatifsiz kalamazdı Kırk satır kırk katır denemezdi Muğla’ya.”

Behçet Saatcı ile bilikte Büyükşehir adayı üçe çıktı ,belki dörtte olabilir bekleyip göreceğiz .Bir gerçek varki Menteşe Belediye başkanı Bahattin Gümüş’ün Osman Abisinin işi zor.Şimdiden mağlubiyeti içine sindirmeli . Bahattin Gümüş geçenlerde pazarda kefen bezinden dikilmiş torba dağıtıyordu. İnsan birde fiyatlara bakar. Vatandaşın alışveriş edecek hali kalmadı ki torbaya ne koysun.

Behçet Saatcı ile Mehmet Kocadon seçimlerde birlikte çalışmalıdırlar. Hatta bilmiyorum ama mevzuatta var ise Mehmet Kocadon’ eş başkan olabilir. Böyle bir çalışma karşısında CHP adayı Osman Gürün başkanlığı rüyasında bile göremez . Behçet Saatcı , Mehmet Kocadon birlikteliği Muğla’yı süpürür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ