Reklam
Reklam

Karikatür Yarışması

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 12.06.2018
  • 156 kez okundu

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 4. sü düzenlenen Karikatür Yarışması sonuçlanmış ve kazananlara ödülleri verildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapılan törende, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün birer konuşma yaptılar.

Yarışmanın jüri üyeliğini Gürbüz Doğan Ekşioğlu , Şevket Yalaz, Sait Munzur, A Kadir Uslu, Savaş Ünlü ve Mehmet Selçuk yapmışlar.
Karikatürcüler Derneği Başkanı olan Mehmet Selçuk , yarışmanın koordinatörlüğünü yapmış.

Bu yıl dördüncüsü yapılan yarışmada ‘Su Hayattır’ teması işlenmiş.
Yarışmanın birinciliğini Isparta’dan Hikmet Çil , ikinciliği İstanbul’dan Musa Keklik, üçüncülüğü Bursa’dan Halit Kurtulmuş aldı.

Geçtiğimiz Ocak ayında kaybettiğimiz, ‘Dondurmam Kaymak’ filminin başrol oyuncusu, eski Yatağan Belediye Başkanı Necati Özdemir’in oğlu İzmir’den mezun olup önceleri İzmir’de sahne alan sonraları sinemaya geçen Turan Özdemir ödülü Ergül Aktaş’ın oldu.
Ayrıca yarışmada Önder Önerbay, Mehmet Kahraman, Özcan Çalışkan mansiyon aldılar.
18 yaş altında Yaren Güveyi ve Suna Ecem Öksüz ödüle layık görülmüş.

Ödül töreninde Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş,’ Toplumsal ve siyasi olayları mizahi olarak anlatma sanatıdır. Yarışmaya katılan arkadaşlarımıza ve bu yarışmayı düzenleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile ekibine teşekkür ediyorum.’

Törende konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ‘Muğla’da ulusal karikatür yarışmasının dördüncüsünü “Su Hayattır” teması ile düzenledik. Dünyada ve Türkiye’de su ile ilgili yaşadığımız sorunlar , suyun tasarrufu ve önemi hakkında toplumu bilinçlendirmek için bu temayı seçtik.’

Törenin sonunda yarışmada üçüncü olan Halit Kurtulmuş çizdiği Osman Gürün karikatürünü Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e hediye etti.

Yarışmaya katılan karikatürlerin yer aldığı sergi salonuna geçildi , hep birlikte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ