Reklam
Reklam

İstanbul’un dev sorunu

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 23.05.2019
  • 228 kez okundu

 

Sevgili okurlar gazetelere, internete, sosyal medya’ya bakıyorum yaklaşık 1,5 aydır her gün tüm yazılı ve görsel basın, Bakanlar, Muhalefet hatta Cumhurbaşkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Yüksek Seçim Kurumu ve ilgili diğer konulardan bahsediyor.
Hayrete düşmemek elde değil…

Elbette hiç şüphe yok seçimler demokrasinin temel taşıdır, çok çok önemlidir ama bir an durup şöyle bir de medeniyet gözü ile İstanbul’a objektif ve tam tarafsız bakacak olursak acaba ne görürüz, hiç düşündünüz mü?

İstanbul’da bir yerden diğerine gitmek resmen faciadır. Trafik Arap ülkelerinden beter. Hemen hemen bütün sokak ve caddeler park etmiş arabalarla en az yarı yarıya daraltılmış durumda olup bu herkesin gözü önündedir. Saklanan hiçbir durum yok.

İstanbul’da iş günleri inanılmaz keşmekeş bir trafik sorunu yaşanıyor, 16-17 Milyon insanımız her gün bu eziyet ve işkenceyi çekiyor ama diğer taraftan Büyükşehir Belediye Başkanlığı kavgası yaşıyoruz.

Kanımca her iki aday Binali bey ve Ekrem bey her şeyden önce el ele verip kendilerine 2 sene zaman tanıyıp, her ikisi de birlikte önce şu İstanbul’un trafik sorununu çözmeliler, tabii çözebilirlerse. İnsana hizmet, İstanbul’a hizmet budur…
Bunu yaparlarsa bütün dünya önlerinde saygı ile eğilir.
Ondan sonra seçime gitsinler.
İstanbul’un sadece sorunu değil aynı zamanda utancıdır bu…
Bence bu durumda Belediye Başkanlığı görevini kabul etmek bile normal olamaz.

Ancak bunu yapabilirler mi derseniz, yapamazlar akıllarından bile geçmez…

Bu sorun metrolar ile, metrobüs ile, vapurla, köprü ve tüneller ile asla çözülemez.
Bunun çözülmesinin tek ve yegane yolu otoparklar yaparak sokaklara ve caddelere park etmeyi yasaklamaktır. Bu yapılmadığı takdirde tüneller, metrolar sadece sorunu geciktirmeye, insanları uyutmaya yarayacaktır.

Aklı başında İstanbul halkı ve Türk milleti için kimin Belediye Başkanı olacağından çok İstanbul’un bu büyük sorununun nasıl ve ne zaman çözüleceği önemlidir.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ