Reklam
Reklam

İstanbul Yolculuğumuz

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 19.07.2018
  • 214 kez okundu

Emine İsmet Altındağ çiftinin kızlarının, Fatmagül ile Can’ın düğün töreni için Milas Bodrum Havaalanına Muğla Garajından kalkan Havaalanı dolmuşuyla gittik.

Uçağımız 15:35’teydi. Uçaklar birer dolmuş gibi piste iniyorlar, kalkıyorlardı. Uçağımız 15:10 civarında geldi. Yolcularını indirdi, uçuş ekibi değişti, yakıt tüketimi takviyesi yapıldı, sonra biz yolcular alındık uçağa.

Uçağa alınıp koltuklarımıza yerleştikten sonra, kapılar kapandı ama pilotumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında yoğunluk olduğunu , bize ancak bir saattan fazla beklememiz gerektiğini anons etti.

Uzun süre uçağın içinde bekledik, beklemekten sıkılan yolcular, bilhassa çocuklar ve bebekler huysuzlandılar, ağladılar durmadan.

Nihayet kuleden iniş izni geldi, havalandık. Hostes sandviçlerimizi getirdi, verdi, Serhan’ın biletle birlikte aldığı. Uçağımız her sırada 6 yolcunun oturduğu, Atlas Uçağıydı.
Bir saat beş dakika sürdü, yolculuğumuz. İstanbul Sabiha Gökçene indik.

İndiğimizi söyledik, Serhan’a. Otobüsü beklemeyip, taksiyle ayrıldık, Sebiha Gökçen Havaalanından. Taksici bu saatlerde trafiğin yoğun olduğunu, onun için Üçüncü Köprü yolundan gitmenin en doğru olacağını. Bu durumda ödeyeceğimiz paranın biraz daha fazla olacağını söyledi, kabul ettik.

Tam Fenerbahçe Stadının arkasında iken benzini bitti, taksinin. Yolun ortasında kalakaldık.
Gideceğimiz yolu söylediğimizde, taksiler bizi almıyordu. Moda’ya ulaşmaya az yolumuz kalmıştı. On onbeş dakika kadar çaresizce bekledik. Taksici de bizimle beraber, geçen taksileri durduruyordu. Nihayet bir taksici durdu, bizi aldı. Moda Reks sinemasının önünde bekliyordu, oğlumuz Serhan.

Moda daki evde dünürlerimiz bekliyordu, bizi.
Dünürlerimiz Emine ve İsmet Altındağ ile Emine Hanım’ın ablası Aysel ve Mehmet Burgaz çifti hep birlikte kaldık, evde.

Artık İstanbul günlerimiz başlamıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ