Reklam
Reklam

İmamoğlu kazanırsa

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 21.05.2019
  • 224 kez okundu

Sevgili okurlar 23 Haziran’da İstanbul’da yeniden yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Ekrem İmamoğlu kazanırsa ne olur?

Geçen gün yazmıştım, yeniden tekrar ediyorum, ben İmamoğlu’nun kazanacağına çok az ihtimal veriyorum. Çünkü benim tanıdığım Sayın Erdoğan bilmediği, inanmadığı bir şey için %100 kazanırız demez.

Bunu görüp yaşayacağız ancak varsayalım bir mucize oldu ve İmamoğlu kazandı, o zaman ne olacak?
Kanımca ilk olacak şey ve en çok dillendirilecek konu Genel seçimler olacağı kesin. Muhalefet Partileri MHP hariç, toptan genel seçim isteyecekler. AKP buna ne kadar dayanıp mani olabilir, meçhul.

Ülkedeki ekonomik durum hiç iyi değil, döviz alabildiğine gidiyor, petrol fiyatlarının fırlamaması için Hükumet bayağı zorlanıyor, birde petrol fırlarsa pahalılık daha da artacak ve 20 yıl önceki duruma dönmemiz olağanlaşacak. Bu durumda iktidar partilerinin seçim kazanabilme ihtimali dünyanın her yerinde çok zor olur.

Böyle bir durum halinde CHP biraz öne çıkacaktır ancak yine kanımca Kılıçtaroğlu liderliğinde hangi seçime girerse girsin CHP’ye %20-30 dan fazla şans tanımıyorum.
Ancak CHP bu kısa süre içinde liderliği ve yönetimi gençlere bırakırsa elbette o zaman iş değişebilir, İstanbul Büyükşehirde olduğu gibi şansı artabilir.

Yanlız İstanbulu değil, bütün Türkiye’yi çok heyecanlı bir İstanbul seçimi bekliyor. 23 Haziran belki de Türkiye için önemli bir dönüm noktası olabilir.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ