Reklam
Reklam

İhsan Özgen’den resim sergisi

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 03.07.2018
  • 279 kez okundu

Mabolla Art, kentin kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Farklı organizasyonlarda sanatseverler değişik etkinliklerde bir araya geliyorlar. Muğla’nın tanınmış siması İhsan Özgen, torunu İhsan Özgen’in yaptığı resimlerin yer aldığı serginin Onur Konuğu oldu ve serginin açılışını birlikte yaptılar.

Dede İhsan Özgen, başta spor camiasında, daha sonra Yol – İş sendikasının Muğla ve Ankara’da Yol İşin Genel Merkez Yönetiminde, daha sonra Muğla Cumhuriyet Halk Partisinde Genel Sekreterlik, Demokratik Sol Partide İl Başkanlığı gibi siyasi çalışmaların yanı sıra Engelliler Derneği Başkanlığı yapmıştır.

Kişisel resim sergisi “Cesaret” konulu 16 resimden oluşmaktadır.
Serginin açılışında konuşma yapan İhsan Özgen, “Bu benim ilk kişisel sergim. Bu nedenle adını cesaret koydum. Bazı kavuşmalar özeldir. İlk adımı atmak zordur. Cesaret ister. Toprakta çatlayan tohum, cesurca süzülür, filizlenir gökyüzüne. Cesaretin olduğu yerde korku silinir gider, anlamsızdır. Ben başından beri cesur olmaya teşvik edildim. Cesurca adımlar atıp, cesur kararlar almaya çalıştım. Toplum baskısı, bireylerin baskısı ve otorite baskısına aldırmadan attım, adımlarımı. Yüzmek istiyorsan atlayacaksın suya. Suyun dışında kalarak öğrenemezsin yüzmeyi. Çocukluğumuzdaki gibi korkmadan deneyimleyebileceğiz yarınlar düşlüyorum. Korkudan uzak durarak, cesareti taçlandırıyorum. Mabolla Art etkinlik merkezi , sanatçıların kendilerini ifade edebilecekleri bir mekan. Bana bu imkanı veren Mabolla Art yönetimine çok teşekkür ediyorum.”
İllüstrasyon eserlerin yer aldığı sergide, düşüncesini resimlere dökmüş, İhsan Özgen
Ben de kutluyorum, İhsan Özgen’i.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ