Reklam
Reklam

Hokey Süper Ligi’ni tanıyalım.

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 05.12.2018
  • 138 kez okundu

Türkiye Hokey Federasyonu Milli Takım Baş Antrenörlerinden Muğla Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Hokey Antrenörü Serkan Şen, ilk yazısı ‘sezon değerlendirmesi’ ile bizlerle idi. Hocamız Serkan Şen’in spora faydalı olabilmek ve sporcuların her daim yanında olduğunu gösterebilmek adına başlattığımız yazıları bundan böylede köşemde devam edecek. Bugün Hokey sporuna gönül veren veya tanımak isteyen herkesi ilgilendiren bir yazı var. Özellikle gençlere örnek olacağını düşünüyoruz.
Kadın Hokey takımı yeni kadrosunu belirledi.
Amacımız sporun hayatımızda olduğunu ve yaşam boyu hangi branşı olursa olsun sevilmesi ve yapılması gerektiğini anlatmak. İşin uzmanı ve yıllarını, Eğitimini spora adayan, bunu da Milli takım Baş Antrenörü olarak kanıtlayan başarılı ve genç hokey Antrenörü Serkan Şen’e başarılar.
Serkan hocanın yazısına geçmeden önce Gençlik Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz’ın her daim, göreve geldiği günden bu güne kadar sporun ve sporcunun yanında olması, maddi ve manevi desteklemesi büyük önem taşıyor.
Öçalmaz ve bütün Gençlik Hizmetleri personelinin hep yanında olmaya devam edeceğiz.
Şimdi hokey sporunda genç yıldızları tanıyalım. Tamamen Serkan hocanın yazımı;
“Ege Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü
Kadın Hokey takımı
Türkiye Hokey Süper Ligi için kadrosunu oluşturdu.
Kadroda
1- Cemile Nihal Yörük
2- Gülcan Fırat
3- Pınar Yılmaz
4- Gizem İletmiş
5- Şeyma Dağdelen
6- Kardelen Yıldız
7- Fatma Ciğerli
8- Aleyna Başbuğ
9- Sude Nur Kurt
10- Necmiye Sel
11- Elif Bacak
12- Melis Akmeşe’den oluşmaktadır.
Takımda alt yapıdan Muğlalı 8 oyuncu bulunuyor. Kadrodaki en sürpriz isim şüphesiz bu sezon Litvanyadaki World Series Dünya Ligi müsabakalarında A Milli Takım kadrosunda yer alan Gülcan Fırat olarak göze çarpıyor.
Gülcan Fırat 27 yaşında ve 20’nin üzerinde Milli forma giymiş tecrübeli bir oyuncu.
Takımın baş antrenörlüğünü ben yapıyorum. Serkan Şen olarak.
24 saat hizmet için yaşıyorum.
Yardımcı çalıştırıcı olarak da eski sporcular şimdi antrenör adayları Rüya Menekşe ve Muharrem Has demir takıma destek veriyorlar. Bu arada bütün takımlara destekler olmalı. Hokey sporuna da destek bekliyoruz her zaman.
Takım için sezon öncesi en sevindirici haberlerden biriside U16 ve U18 kategorilerinde milli takıma seçilerek kendilerinden söz ettirmeye başlayan Kardelen Yıldız, Fatma Ciğerli, Sude Nur Kurt, Necmiye Sel ve Aleyna Başbuğ’un Süper Lig takımı kadrosunda yer almaları oldu.
Takımın en tecrübelileri olarak Gaziantep ten A Milli Takım Sporcuları Şeyma Dağ delen, Pınar Yılmaz ve Gizem İletmiş Muğlalı Melis Akmeşe diğer önemli isimler olarak göze çarpıyor bu arada kadrodaki tüm sporcuların milli takım sporcusu olmasıda ayrı bir gurur kaynağı ilimiz için ha bu arada milli takım sporcusu olupta kadroya giremeyen 2-3 sporcu daha varmış kadroya girmek için büyük bir mücadele varmış takımda bununda takımın başarısını arttıracağı düşünülüyor.
Temsilcimiz Ege Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü bu sezon Türkiye Hokey Süper Ligi, Türkiye Salon Hokeyi 1. Ligi, Türkiye U16 Hokey Süper Ligi, Türkiye U16 Salon Hokeyi Türkiye Şampiyonası, Türkiye U12 Salon Hokeyi Türkiye Şampiyonaları ve Çeşitli Yaş Gruplarında Milli Takımlarda ilimizi temsil edecek, sezon çok uzun ve çetin geçeceğe benziyor temsilcimize ve Milli sporcularımıza başarılar dileriz.
Spora ve hangi dalı olursa olsun ilgilenen herkese sonsuz teşekkürler ve başarılar. Hayat spordur. Sağlık yaşam spordur. Spor dolu güzel günler dilerim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ