Reklam
Reklam

Hastanenin otoparkı!

Cavit Akgün
Cavit Akgün
  • 23.11.2012
  • 662 kez okundu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarına ücretsiz olarak tahsis edilen otoparkta, büyük bir sıkıntı yaşanıyor. Başında görevli personelin bulunmadığı yerde, hastanede işlemlerini tamamlayan vatandaşlar önüne, sağına, soluna ve arkalarına bırakılan araçlar yüzünden saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar. Yakında çıkabilecek olası bir tartışmanın kavgaya dönüşmesi an meselesi.

Geçtiğimiz günlerde kızımın rahatsızlığı nedeniyle ailem ile birlikte otomobilime binerek Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittim. Aracımı hastane içinde bulunan otoparka uygun bir şekilde park ettikten sonra ön camına iletişim numaramın yazılı olduğu kartvizit koydum. Saat 09.00’da çocuğumun sıra numarası geldikten sonra Uzman Dr. Halise Topal tarafından yapılan muayenenin ardından 09.15’de hastaneden ayrılarak tekrar otoparka geçtim. Arkama bırakılan aracın sahibini yarım saat bekledikten sonra hasta kızımın sürekli ağlaması nedeniyle güvenlik görevlilerinden aracın sahibini bulmak için anons yapılmasını istedim. Görevli arkadaş plakayı not aldığı zaman elindeki notta bir çok aracın plakası yazıyordu. Soruna çözüm üretemediğim için İl Emniyet Müdürlüğü’nün santralinden Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nü arayarak durumumu anlattım. Memur arkadaş bu sorun ile belediyenin ilgilendiğini söyleyerek bu defalık kendi cep telefonundan sürücüye ulaşacağını söyledi. Gergin bekleyişin sürücü yarım saat sonra koşar adımlarla aracının başına geldi. Kendimden yaşça büyük olan birisini karşımda görünce saygılı bir şekilde rahatsızlığımı dile getirdim. Açıkçası suçu, nazik bir şekilde benden özür dileyen beyefendide bulmadım. Suç tamamen hastane yönetiminde.

Sonuç olarak yakında çıkabilecek bir tartışma kavgaya dönüşebilir. Belki de cinayet bile işlenebilir. Doktorlar için özel olarak ayrılan otoparkta 2 kişi bulunurken, yüzlerce aracın bırakıldığı yerde ise hiçbir görevlinin çalışmaması düşündürücü. Acaba bu problemin kaynağı otoparkın ücretsiz olması mı? Hastane idaresi bu sorunu biran önce çözüme kavuşturursa 155 Polis İmdat hattı ve belediye santrali meşgul edilmez.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Kamil Karakaya dedi ki:

    Cavit bey o bölge çok sıkıntılı. Hastane parkından çıkanlar, aşağıdan gelenler, perşembe pazarı tarafından gelen araçlar, eczaneler ve ilaç kuryeleri ile birlikte kavşağa sokaklardan gelenlerle o bölgede defalarca kaza oluyor.Oradaki kavşağın kaldırılması, yolun bölünmesi gerek,belediye o kavşağı yapmakla hata yaptı.Zaten yoğun ve denetimsiz,akşamları trafik tıkanıyor,gündüzleri tam bir keşmekeş.Basınımızın bu konuyu ciddi bir şekilde dile alması gerek,aynı yerde üstüste 3 kaza olduğunu gördüm,yaşadım.İnsanlar maddi manevi yıkılıyor, ölüm daha olmadı ama , orada belediyenin düzenleme yapması için illa birilerinin ölmesi mi gerek?

YORUM YAZ