Reklam
Reklam

Haberler Haberler !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 11.01.2019
  • 165 kez okundu

Bazı haberler insanlarda akıl durgunluğu yaratabiliyor. Öyle bir haber okuyorsunuzki haberin konusu ,açıklamayı yapanlar insanları şaşırtıyorlar. Tabiki buda kişilere göre değişiyor. Bazı politikacılar liderlerine el pence divan durarken, bazılarıda gerçekleri konuşmaktan kaçınmazlar.

Zaman zamanda bu tür haberler okuyuculara ‘Olmaz böyle bir şey’ dedirtebiliyor. CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Marmaris’te katıldığı panelde Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili konuşmuş..Marmaris’te Birleşik Haziran Hareketi tarafından, “Yerel Yönetim, Kent Kimin İçin?” paneli düzenlenmiş. Armutalan Kültür Merkezi’ndeki panele CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkanı Alper Taş konuşmacı olarak katılmışlar. Panele Belediye Başkanı Ali Acar, CHP İlçe Başkanı Tolga Akbay, CHP Belediye Başkan Aday Adayı Acar Ünlü ve davetliler katılmış. Yerel yönetimle ilgili yapılan konuşmaların ardından panelistlere sorular yöneltiliyor.

Katılımcılardan biri CHP Milletvekili Böke’ye, “CHP Parti Meclisi toplantısında Mansur Yavaş’ın adaylığı oylanırken, oylamaya neden katılmadınız?” diye soruyor. Oy kullanmaktan çekinmediğini belirten Böke, “Mansur Yavaş’ın doğru bir aday olmadığını televizyon kanallarında söylemiş biriyim. Oy kullanmaktan çekinecek bir siyasetçi değilim. Ama artık aday oldu. CHP’nin iktidarı için mücadele edecek biri olarak da sonuna kadar bana ne düşüyorsa yapmaya devam edeceğim” diyor. Demekki CHP’de böyle milletkilleri de var .

Bakın Muğla Menteşe’den ilginç bir haber daha .’Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de bulunan sokak lambaları, bir süredir gece gündüz yanıyormuş.
Çevre sakinleri, lambaların gündüz vakti yanmaya devam ettiğini dile getirirken, bir süredir yanan sokak lambaları tepkilere neden oluyor. Vatandaş, gece gündüz yanan sokak lambalarının durumuyla ilgili yetkililerden yardım istiyorlar ve bir süredir gece ve gündüz aralıksız yanan sokak lambalarıyla ilgili olarak,

“Birçok mahallede elektrikler sürekli açık. Bu konuda israf olduğunu düşünüyoruz. Gece gündüz yanan lambaların faturamıza yansıyıp yansımayacağını merak ediyoruz. Yetkilileri bu konuda sağduyulu olmaya çağırıyoruz” demişler. Bu haberi okuyunca şaşırdım doğrusu . Bende Orhaniye Mahallesinde oturuyorum ,sokak lambalarının bir gün dahi yandığını görmedim !

İlginç haberler devam ediyor. ‘Ege ve Akdeniz’i istila eden balon balıkları gün geçtikçe çoğalıyor. Tetrodotoxin isimli zehri salgılayan balon balığının siyanürden 1000 kat, arsenikten ise 1200 kat etkili olduğu biliniyor. Keskin dişleriyle ağları ve misinaları parçalayan balon balıkları balıkçıların da korkulu rüyası olmaya başladı. Uzmanlar ise balıkla karşılaşınca elle temas edilmeden balığın toprağa gömülerek imha edilmesi gerektiğini söylüyorlar ‘
Balon balıkları Muğla sahillerine geleli yıllar oldu. Biz bu balıklara alıştık bile . Şimdide Muğla sahillerinde görülen Aslan balığı revançta artık..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ