Reklam
Reklam

Gencer tekrar il sağlık müdürü

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 07.12.2017
  • 275 kez okundu

Muğla ülke genelinde özel bir yeri olan ilimizdir. İnsanlarının hayata bakış açılarından tutunda yaşam alanlarına kadar her şey çok farklıdır Muğla’da . Muğla ilinde görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarının başındakı yöneticilerde bu nedenle önemli hale gelir . Bir örnek verecek olursak Muğla ilinde görev yapan valiler Muğla’daki başarılarını gittikleri diğer illerdede devam ettirmişlerdir.

İnsan açısından en önemli olanıda sağlıktır. Sağlıksız yaşam olmaz .Muğla aynı zamanda ülkenin dünyaya açılan penceresi durumundadır. Avrupa standartlarında sağlık hizmeti vermek için Muğla ili genelinde son günlerde önemli yatırımlar yapılmaktadır. En önemlilerinden biride geçenlerde hizmete giren Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesidir. Muğla’ya yakışır bir hastane yapılmıştır .

Yukarıdada hatırlattığım gibi tesis ve yatırımlar kadar onları yönetenlerde çok önemlidir. Dünkü Yenigün Gazetesinin manşeti dikkatinizi çekmiştir sanırım. Muğla’ya yıllarca hizmet veren Muğla’nın kendi evladı Dr. İskender Gencer Muğla il sağlık müdürü Cihan Tekin’in yerine atandı. Dün makamına gelerek görevine başlayan Gencer kutlamaları kabul etti.

Muğla’ya 2003 yılında İl Sağlık Müdürü olarak atanan İskender Gencer, 2012 yılına kadar müdürlük görevi yaptı. 2012 yılında görevden ayrılan Gencer’in yerine Cihan Tekin İl Sağlık Müdürü olarak atanmıştı. Sağlık İl Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı birimlerinin tek çatı altında toplanmasının ardından, bir süredir Muğla İl Sağlık Müdürü’nün kim olacağı merakla bekleniyordu. Göreve tekrar İskender Gencer’in atanması Muğla’da sevinçle karşılandı . Dr. İskender Gencer’e hoş geldin derken ,başarılar diliyorum .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ