Reklam
Reklam

FENERBAHÇE BAĞIŞ TOPLAYACAK

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 08.03.2019
  • 200 kez okundu

Sevgili okurlar Ulusal Basın, Fenerbahçe Spor Kulübünün içinde bulunduğu mali sıkıntıyı bağış toplayarak geçirme planı yapmakta olduğunu duyurdu.
Aslında bu ilk duyulduğunda akıllıca bir çözüm gibi geliyor…
Türkiye’de bağışlarla yaşayan birçok kurum var…

Önemli olan bu bağışların nasıl organize edileceği. Eğer sokaktaki dilenci gibi yapılırsa hiçbir faydası olmaz. Mesela “bir milyon üye” diye bir kampanya netice vermedi.
Basında bildirildiği gibi bağış yapana futbolcuların imzalı formaları verilmesi de bence hiç uygun değil. Mesela ben bağış yapacak olsam bu futbolcuların formasını ve imzalarını kesinlikle istemem.

Burada yapılacak en önemli şey bağışı ilginç hale getirmektir. Bunu yapabilirseniz Fenerbahçe borçlarını kısa sürede öder, yapamazsanız hiçbir şey değişmez. Bunu defalarca gördük ve yaşadık.

Bu iş imzalı forma ile olmaz , değişik bütün Fenerbahçe sevdalılarını harekete geçirecek birşey bulunmalı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç’un bu konuda büyük bir avantajı mevcut. Bu bağış hareketinin nasıl ilginç hale getirilebileceğini Koç Üniversitesindeki geleceğin beyinlerine sorması ve onların bu işte kısa çalışma yapmalarını temin etmesi lazım.
Şüphesiz üniversite gençliği en güzel şekli bulacaktır.

Fenerbahçe Spor Kulübü borçlarını kısa sürede ödemesi halinde bütün Fenerbahçelilerin hayal ettiği değişimi gerçekleştirmelidir. Bu büyük değişim gerçekleşmediği takdirde netice olarak hiçbir şey değişmeyecek, yine yurtdışından gelene, gidene şamar oğlanı olmakta devam edeceğiz.

Değişim başta futbol olarak altyapıdan başlayarak bu işi dünya çapında bilen, bilim olarak görmüş usta antrenörleri görevlendirip onları kıskananlara karşı tam manası ile koruyarak işe başlamaktır. Başka hiçbir türlü başarılı olunamayacaktır. Bugün Almanya’da oynayan Türk asıllı birçok genç, dünya şampiyonu olmuş Mesut Özil gibi 3 milyon Türk arasından yetiştiriliyorsa o zaman 80 milyon nüfus olarak suçu mutlaka kendimizde aramamız şarttır.
Bu geri kalmış bilgi fakirliğini ve batık sistemi yenilemek için de büyük bir değişim kaçınılmazdır.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ