Reklam
Reklam

ERMAŞ MERMER ANADOLU LİSESİ !.. MİLLİ EĞİTİME ANLAMLI DESTEK !..

Ali Tutulmaz
Ali Tutulmaz
  • 05.05.2015
  • 518 kez okundu

Ali Tutulmaz2 Mayıs 2015 Cumartesi günü, tüm varlıklı kişilere çarpıcı bir örnek oluşturabilecek seçkin bir eğitim tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Bu eğitim tesisi de, Muğla’nın Ula ilçesinde hayırsever yurttaşların, rahmetli babaları adına yaptırdıkları “Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi” ydi.
Daha önce Ermaş Mermer fabrikasını ve Ercan kardeşleri ziyaret ettiğimde, hayırseverlerce büyük bir özenle yaptırıldıktan sonra, öğretim yılı başında geçlerimizin eğim öğretimine hazır ettiklerini öğrendiğim zaman, bu örnek davranışı bir köşe yazısı ile okuyucularımızla paylaşmıştım. Okulun resmi açılış töreniyle ilgili daveti ,Mustafa Ercan kardeşimden almamın ardından da, bu anlamlı törende yaşananları yerinde görmek üzere, Cumartesi günü tören saatinden önce Ula ilçesine tören yerine gittim. Okulun açılışı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Muğla Valisi Amir Çiçek ‘in de katıldığı törenle gerçekleştirildi. Törende Muğla Milletvekili Ali Boğa ile, daire Müdürleri, ilçe yöneticileri, belediye başkanları ve mermercilik sektörünün temsilcileriyle kalabalık bir yurttaş topluluğu hazır bulunmuştu.
Açılış töreni öncesinde, okul öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi tarafından, Muğla ve yöresinin halk oyunları sergilendi. Öğrencilerin gösterisi, yetkililer ve yurttaşlarca büyük beğeniyle izlendi ve alkışlandı. Törende, Doç.Dr.Ali Abbas Çınar tarafından, okula adı verilen rahmetli Hüseyin Ercan’nın eğitime bakışı ve Dünya anlayışıyla, O’nun yaşamını anlatan kendi yazmış olduğu anlamlı bir şiir okundu. Şiir törene katılanlar tarafından beğenilerek alkışladı. Törende Ercan ailesi adına yapılması gereken anlamlı konuşma ise, iş adamı Mustafa Ercan tarafından yapıldı. Millet Vekili Ali Boğa da Ermaş Mermer’in Muğla ve ülkemiz ekonomisindeki seçkin yeriyle, ülkemiz ihracatındaki payını anlattı. Muğla Valisi Amir Çiçek ise, seçkin eğitim tesisini yaptırarak, Türk Milli Eğitimine armağan eden hayır sever aileyi kutladıktan sonra, bu okulda görev yapan öğretmenlerle, öğrenim gören öğrencilere büyük görev ve sorumlulukların düştüğünü söyledi.
Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise, Dünya’daki yarışı çok iyi eğilecek gençlerin kazanacağına dikkat çekerek, Türkiye’nin 2023 hedefinde de eğitimin önemli bir yerinin bulunduğunu belirtti. Okulun yapımında rahmetli Hüseyin Ercan’ın eşi Nazire hanımın büyük payının olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, okulu yaptırarak gençlerimizin eğitim öğretimine sunan Ercan ailesinin, tüm varlıklı kişilere örnek olduğunu, hayırsever aileden, Nazire Ercan adına da bir okul yaptırması dileğinde bulundu.
Konuşmaların ardından da, okulun açılışı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Vali Amir Çiçek ile rahmetli Hüseyin Ecan’nın eşi Nazire Ercan tarafından gerçekleştirildi. Okulun açılışından sonra da, törene katılan yetkililer ve yurttaşlar tarafından okulun derslikleri ve salonları gezildi. Emekli bir eğitimci olarak, yıllarca okullarda, dersliklerde ve laboratuarlarda çektiğimiz eğitim araç ve gereç sıkıntıları gözümün önüne geldi. O zaman hayırsever Ercan ailesinin büyük bir özenle ve her şey düşünülerek yaptırdığı bu modern okul ve eğim araçlarının, gerçekten de her türlü taktiri ve övgüyü hak ediyor.
Muğla’da, 3 mermer fabrikası ve 6 mermer atölyesiyle yaklaşık 500 aileye iş sağlayan, her yıl 40 yakın ülkeye gerçekleştirdiği mermer ihracatıyla da hem Muğla ili ve hem de ülkemiz ekonomisinde seçkin ve saygın yeri bulunan “Ermaş Mermer “Firması, büyük bir özenle yapımını gerçekleştirerek, ülkemizin geleceği olan genlerimizin eğitim ve öğretimine sunmaları nedeniyle, nesiller boyu saygıyla ve şükranla anılacaktır. Ermaş Mermer ve Hüseyin Ercan adı, bu okulda eğitim görecek gençler ve onların ailelerince, kuşaklar boyu saygıyla anılırken, aile sürekli kalplerde ve gönüllerde yaşayacaktır.
Ermaş firmasını ve Ercan ailesinin tüm bireylerini, tüm varlıklı kişilere çarpıcı bir örnek oluşturdukları ve ülkemizi 2023 vizyonuna taşıyacak gençlerimizin eğitimine sağladıkları bu değerli katkı için, bir kez daha gönülden kutluyorum. Kendilerine bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve bol kazançlar temenni ediyorum. Bu okulun yapımında emeği ve katkısı bulunan tüm kişi ve kuruluşlara da gençlerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ