Reklam
Reklam

Düğün Turizmi !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 16.05.2018
  • 203 kez okundu

Hindistan’ın ünlü iş adamlarından, M3M Group’un Başkanı ve Donald Jr Trump’ın ortağı Basant Bansal, Divya Aggarwal ile dünya evine giren oğlu Piyush Bansal’ın Bodrum’da yapılan düğününü konuşuyor.

Bansal ve Aggarwal aileleri, Hintli davetlilerle birlikte Bodrum’un Torba Mahallesi’ndeki otele gelirken, Aile düğün için Bodrum’da yanyana bulunan 2 de lüks oteli kapattı. Oteller ise Hollanda’dan getirilen çiçeklerle süslendi. Düğün dört gün 4 gece sürdü.

400 kişiden oluşan davetliler, Yeni Delhi’den Bodrum’a 3 uçak ve 15 özel jet ile geldi. 2 ayda hazırlanan düğün, Bollywood yıldızlarının da yer aldığı “Hoşgeldiniz” kokteyliyle başladı ,
Divya Aggarwal ve Piyush Bansal’ın geleneksel Hint düğünü ile dünya evine girmesiyle sona erdi.

Düğün sona erdi ama Bodrum ve Türkiye’de hatta Hindistan’da bu düğün konuşuluyor. Bodrum dolayısıyla Türkiye turizmi için çok önemli hale gelen düğün ne ilk nede son olacak . Otelin CEO’su Geylan Dursunoğlu, Bodrum ve Türkiye turizmi adına önemli bir etkinlik olduğuna dikkat çekerken bakın ne diyor.

“Hindistan’ın en önemli 10 ailesi ve onların değerli 400 misafiri oğullarının düğünlerini yapmak için Bodrum’da bir araya geldiler. Bu organizasyon 2 ay öncesinden hazırlandı. 2 aydır sürekli toplantılar yapıldı, organizasyon şirketleri ile bir araya gelerek görüşmeler yaptık ve çiftin bütün isteklerini yerine getirdik.”

“9-13 Mayıs’ta 4 gün 4 gece gönüllerince eğlendiler .. Türkiye son zamanlarda hepimizin bildiği gibi Hint düğünleri konusunda en gözde ülkelerden biri oldu. Davetliler ve aile, özel kiralanmış 3 uçak ve 15’e yakın özel jet ile geldi. Transferler için 60 araç kiralandı. Çok büyük bir organizasyon. Bodrum ve Türkiye ekonomisine de çok büyük katkı. 550 personel çalışıyor otelde. 4 günlüğüne dışarıdan 250 personel daha aldık. Türkiye’nin her yerindeki turizm okulunda okuyan gençleri çağırdık onlardan da eleman desteği aldık. Çiftin hayal ettiği gibi bir düğün oldu “ derken, Düğünün maliyeti milyon dolarlarla ifade ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ