Reklam
Reklam

CHP’nin kalesi düştü !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 22.05.2018
  • 501 kez okundu

Muğla CHP’nin kalesi olarak bilinir . Buna rağmen daha önceki yazılarımdada belirtiğim gibi, Muğla’da CHP’yi temsil edenler hep yanlış yapmışlardır. Meşhur bir ata sözü vardır;” Anlayana Sivrisinek saz ,anlamayana davul zurna az “ diye boşuna söylememişler. Adayların belirlenmesinde Osman Gürün kendi çıkarı uğruna CHP’yi kullanmıştır.

Gelelim şimdi CHP’nin miletvekili adaylarına . Birinci sırada CHP’liler arasında istenmeyen adam olan il Başkanı Mürsel Alban . Büyükşehir belediye başkanı Osman Gürün’ün adamı . Zaten Milletvekili sıralamasından da belli olduğu gibi sıralamayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yapmış. İkinci sırada Suat Özcan Milas ilçe başkanı (emekli öğretmen ). Üçüncü sırada Burak Erbay Muğla’lı (avukat ). Bu üç aday tamamen Osman Gürünle çalışan kişiler . Gelelim dördüncü adaya . Süleyan Girgin sevilen bir sendikacı ama seçilmesi mümkün olmayan yere konmuş. Kerim Cangöz (Doktor) Bodrum, Emine Aydemiz ,Yamaç Kaya (Avukat )Bodrum .

CHP’deki sıralamada Osman Gürün’e ters düşen başta Fethiye, Marmaris’ten aday gösterilmezken,iş olsun mantığıyla Bodrum’dan gösterilen adaylarında seçilemiyecekleri yerlere konması dikkat çekiyor. Bu listeyle Muğla’da CHP’nin kalesinin düştüğü apaçık ortada . CHP’liler dünden itibaren listeye tepki gösterirlerken istifalarda başladı.

Sosyal Medya’dan Muğla’lılar ateş püskürüyor listeyi hazırlayan Osman Gürün’e .. Yüzlerce CHP’li Osman Gürün’ü suçluyor . CHP’ye yıllarını vermiş gerçek bir CHP’li bakın ne diyor;”Tek adam “ zihniyeti koca ülkeyi ne hale getirdi. Toparlanamıyor! Aynı ‘tek ben ‘ zihniyeti Muğlamızı kaynar kazana çevirdi !Yazıklar olsun sana !Aslında yazık ettin Muğla’ya !”

Osman Gürün önümüzdeki belediye seçimlerinde kendini kurtarmak için yandaşlarını milletvekili adayı yaparken ,bir şeyin farkında değil . Bu listeyle CHP’nin yüksek oy oranına sahip olduğu Fethiye, Marmaris ,Bodrum ve Menteşe’den aldığı oy oranı önemli ölçüde düşecektir . CHP’nin oyları İYİ partiyle AK Partisine kayacaktır.

Gelelim AK Partiye .AK Parti 1. Sıra adayı tanıdık bir yüz . 1999-2004 yılları arasında Güllük Belediye başkanlığı yapan Mehmet Demir Yavuz,. DYP’den belediye başkanı seçildi daha sonra AK Partiye geçmişti . AK Partinin tarihinde Muğla’da ilk defa bir kadının adı var. Buda yıllarını politikaya vermiş Yelda Erol Gökçan ikinci sıradan Milletvekili adayı oldu . Gökçan bunu haketmişti . Üçüncü sırada ise Fethiyeli Muhittin Kayabaş bulunuyor.

İYİ Partinin adaylarıda beklendiği gibi olmadı. İYİ partide birinci sıra adayı Metin Ergün . Eski MHP Milletvekili . İkinci sırada Ertan Küçükkaya üçüncü sırada Koray Hayvacı aday olurken, MHP’de ise birinci sıra adayı eski milletvekili Mehmet Erdoğan.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ