Reklam
Reklam

CHP’li başkanların ayırımcılığı !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 17.08.2018
  • 297 kez okundu

Menteşe ilçesinde 6 yerel gazete çıkıyor. Bu gazeteler resmi ilan aldıkları için yasal zorunlulukları var. Bunları harfiyen yerine getirmek zorundalar . Daha açık konuşacak olursak işleri hiçte kolay değil .Basın İlan Kurumu Muğla Şube Müdürlüğü bu gazetelere yasal zorunlulukları yerine getirmelerinde yardımcı oluyorlar. Bunları neden gündeme getirdim. Yaptığım bir araştırmaya göre ,diğer illerde yerel gazetelere belediyeler destek veriyor.

Daha önceleride gündeme getirmiştim. Aydın ilinde Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li olmasına rağmen tüm gazetelere eşit miktarda yardımda bulunuyor. Hiç bir gazeteye ayrıcalık yapmıyor . Muğla’da ise durum çok farklı . CHP’li Büşükşehir ve Menteşe Belediye Başkanları bir gazetenin dışında hiç bir gazeteye baskı işlerini yaptırmıyorlar . Yalnız iki bayramda 250TL reklam veriyorlar .Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün başta Zaman gazetesi olmak üzere ulusal gazetelere yüzbinlerce T L reklam verdiği ortaya çıkmıştı !

Yerel gazetelerin sahipleri her iki belediyedende gazetelerin satış noktaları için yardım talebeninde bulunmuşlardı . Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü ziyaret ederek gazete satış noktaları açmak için yer gösterilmesini istemişlerdi . Milli Piyangonun seyyar satıcılarına bie şehrin muhtelif yerlerinde büfe yapan Menteşe belediye başkanı Bahattin Gümüş gazete sahiplerinin isteklerini “Osman abim” bilir diyerek geçiştirmişti .

Şimdi sıkı durun . Aynı belediye başkanı geçenlerde CHP kadın kolları toplantısında x gazeteye yardım etmeleri için üyelere çağrıda bulunuyor.Başkan Gümüş yandaş gazetenin durumunun kötü olduğunu ,tüm üyelerden her gün yandaş gazeteden ikişer adet almalarını istiyor.

Neredeyse her gün haberlerine yer veren beş yerel gazeteye yardımda bulunmayan Bahattin Gümüş’ün bir gazeteye her iki belediyeninde işlerinin verilmesi kabul edilebilir gibi değil . Bu yetmiyormuş gibi birde CHP kadın kolları üyelerinin x gazeteye abone olmalarını ve her gün ikişer gazete almalarını istemesi düpe düz ayrımcılıktır .

Buradan beş gazete sahibine çağrıda bulunuyorum . Sizlerde Gümüş’ün haberlerini boykot edin ,kullanmayın !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ