Reklam
Reklam

CHP- İYİ parti ittifakı zorda!

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 03.01.2019
  • 321 kez okundu

Daha önceki yazılarımdada belirtmiştim ;’Muğla seçim tarihinde hiç bu kadar aday belirlemeye kilitlenmemişti’ diye . CHP İYİ parti ittifakı ise Muğla’da netleştirilemedi . Osman Gürün Büyükşehirde ittifakın ortak adayı olarak gösterilirken, Muğla ilçelerinde CHP ve İYİ parti adayları açıklanamıyor. İYİ Parti yalnız Bodrum’da adayını Mehmet Tosun olarak açıkladı.

İYİ Partinin elini çabuk tutarak Bodrum’da adayını açıklaması , CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun Mehmet Kocadon’a ‘ Bodrum adayısın git çalışmana başla ‘ demesi ittifakı dahada zora soktu . Bu tabloya baktığımızda eğer Kocadon’da Bodrum adaylığını kabul ederse , Yılbaşında personeline yaptığı konuşmasında ;’Mücbir sebep olmadıkça Bodrum Belediye Başkanlığına adayım ‘ diyor .

Mücbir sebep nedir? “Hukukta görevin, taahhüdün ve sorumluluğun yerine getirilmesine engel teşkil edebilecek nitelikte bulunan ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk ve buna benzer hallerdir”. Buradan anladığımız Büyükşehir olmazsa Mehmet Kocadon Bodrum Belediyesine adaydır.

Bodrum’da CHP ve İYİ parti ayrı ayrı adaylarla seçime giderse Bodrum’da ittifak bozulmuş olacaktır . Bodrum’da İYİ parti adayı Mehmet Tosun karşısında Mehmet Kocadon seçimi kazanır . Yalnız Bodrum değil, Muğla’nın diğer ilçelerindede ittifak adayları henüz belirlenmedi . Bodrum ve Büyükşehir çözümlenmediği takdirde ittifakta zora girer. Osman Gürün iki partinin ortak adayı olduğuna göre; Bodrum’da ittifak bozulunca Büyükşehirdede bozulması kaçınılmazdır . Her iki partide kendi adaylarını çıkaracaktır .

CHP ile İYİ parti ittifakı Muğla’da hala gerçekleşmezken , AK parti işi ağırdan almaya devam ediyor. Seçim tarihinde AK Partinin eline önemli bir fırsat geçti. Halkın destekleyeceği bir adayla büyükşehiri alabilir .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ