Reklam
Reklam

ÇAĞDAŞ HİZMET İÇİN, HİZMET BİNASI!..

Ali Tutulmaz
Ali Tutulmaz
  • 11.02.2016
  • 610 kez okundu

Hafta içinde , “Muğla Büyük Şehir Belediyesi Hizmet Binası”nın temel atma töreni gerçekleştirildi. Eski Köy Hizmetleri Müdürlüğü bahçesinde Büyük Şehir belediyesice yaptırılmakta olan modern hizmet binasının temel atma törenine,Vali Yardımcısı Mevlüt Çoban ile, başta Muğla Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Dr.Osman Gürün ve Muğla Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gökalp olmak üzere, Yatağan, Ula ve Dalaman ilçelerinin belediye başkanları, Muğla Büyük Şehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesinin Belediye Meclisi Üyeleriyle, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve inşaatın yüklenicisi firmanın temsilcileriyle, Muğla Büyük Şehir belediyesinin çeşitli birimlerindeki çalışanları ve basın mensupları katılmıştı.
Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, temeli atılan hizmet binasıyla ilgili bilgilerle, Büyük Şehir Belediyesinin il genelinde gerçekleştirdiği diğer hizmetlerini içeren özet bilgiler ve açış konuşmaları gerçekleştirildi.
Törende İlk konuşmayı yüklenici firma Özkay Grup Limited Şirketi temsilcisi Elektronik Mühendisi Gökay Tutulmaz yaptı. Kendisinin Muğla’da doğduğunu ve öğreniminin büyük bölümünü de Muğla’da yaptığını belirten firma temsilcisi; Muğla’nın yetiştirdiği bir mühendis olarak,”Büyük Şehir Belediyesi Hizmet Binası” inşaatını yapmaktan mutluluk duyduğunu, hizmet binasının Muğla’ya hayırlı ve uğurlu olması dileğine bulundu.
Çevreyi ve doğayı koruyan belediyecilik hizmeti:
Temel atma töreninde konuşan Muğla Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Dr.Osman Gürün, Muğla Büyük Şehir Belediyesi olarak il genelinde gerçekleştirdikleri hizmetlerde çevreyi ve doğayı koruyan belediyecilik hizmetlerine büyük ağırlık verdiklerine işaret ederek, buna Bodrum gibi ülkemiz turizminin göz bebeği merkezlerde, önceki yıllarda orman yangınlarına neden olan çöplerin vahşi depolanması yerine, doğayı kirletmeyecek şekilde bilimsel yöntemlerin ışığında depolanmasına ve imhasına büyük önem verdiklerini, bu projeleri il genelinde yaygınlaştırmaya çalıştıklarını belirtti. Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Dr.Osman Gürün konuşmasında ayrıca, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün organizasyonunda Muğla il merkezi başta olmak üzere, il genelinde gerçekleştirilen yeşil alanlar ve projelendirilen diğer projeler hakkında da özet bilgiler verdikten sonra, bir turizm kenti olan Muğla ilinde, doğayı ve çevreyi koruyan proje uygulamalarına ve diğer örnek belediyecilik hizmetlerine katkı ve emek sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür ettiğini vurguladı. Başkan Gürün, çağdaş belediyecilik hizmetlerinin sunulması sırasında, modern hizmet ünitelerine de ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek, temeli atılan hizmet binasının da bu ihtiyacı karşılayacağını kaydetti.
Temel atma törenindeki son konuşmayı ise, Muğla Vali Yardımcısı Mevlüt Çoban yaptı. Vali Yardımcısı Çoban, Büyük Şehir Belediyeler yasasının, hazırlanması sırasında, hizmetlerin uygulanacağı yörelere gidilerek fikir alınmadığını, bunun sonucu olarak da, yasanın uygulanması sırasında , yörelerin özelliklerine göre, bazı aksamaların yaşandığını dile getirdi.
Konuşmalardan sonra, “Muğla Büyük Şehir Belediyesi Hizmet Binası” temeli atıldı.Temel atma töreninin ardından da, inşaatın yüklenici firmasının kontrol mühendisi İnşaat Mühendisi Gündüz Türkekul hanım ile, şantiye şefi İnşaat Mühendisi Ahmet Doğru ve ülkemizin çeşitli yörelerinden gelerek inşaatta çalışmakta olan demir ve beton ustalarıyla da tanışıp, sohbet etme fırsatını da buldum. Hepsinin de yaptıkları görevlerden büyük zevk alan ve haz duyarak, severek bu görevlerini yapmakta olduklarını yakından gözlemleme fırsatını bulduğum için ayrıca mutluluk duydum. Bir eğitimci olarak, yaptıkları görevlerden haz duyan kişileri görmek ve yakından bu kişileri tanımak beni yaşamımca hep mutlu etmiştir. Bu duygularımı köşe yazımda satırlarıma taşıyarak okuyucularımızla paylaşmayı düşündüm.
Bu gün olduğu gibi, önceki yıllarda da Muğla Belediyesi’nin, önceki yıllarda gerçekleştirdiği örnek belediyecilik hizmetlerine, ayrıca Muğla’daki tarihi ve kültürel dokunun korunmasına ve kültürel zenginliklerin yaşatılmasına yönelik örnek restorasyon çalışmalarına da köşe yazılarımda sıklıkla yer vermiştim. O nedenle Muğla ilindeki tüm uygulamaları, projeleri ve çağdaş belediyecilik hizmetleri için, Muğla Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Dr.Osman Gürün’ü ve belediyenin tüm çalışanlarını içtenlikle kutluyorum.
Temeli atılan “Muğla Büyük Şehir Belediyesi Hizmet Binası” inşaatı, Kasım 2016 ayı içinde tamamlanarak hizmete verilecek. Yaklaşık 6 milyon liraya mal olacak olan inşaatın, toplam 5275 m2. İnşaat alanı bulunuyor.
Proje uygulamasının, Muğla’mıza hayırlı uğurlu olmasını, Muğla il genelinde değerli hizmetlerin sunulmasına da vesile olasını temenni ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ