Reklam
Reklam

Bu kadarıda fazla değilmi?

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 22.06.2018
  • 321 kez okundu

Geriye dönüp bir bakarsak, zamanla birlikte insanların da değiştiğini görüyoruz . Kamu Kurum ve Kuruluşlarının başındaki kişiler halkının hizmetindedir. Ona başka ,buna başka ne hizmet nede davranış uygulayabilirler . Onlar Devletin memuru oldukları içinde herkese eşit davranmak zorundadırlar. Son günlerde Devlet memurununda cılkı çıktı . Eskiden hiç bir siyasinin toplantısına katılmaları yasak olan başta valiler ve kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri artık meydanlarda boy gösteriyorlar! Bırakın meydanları artık attıkları Twitter lerle apaçık politika yapıyorlar .

Bu tür kişiler devlet makamlarından tekneolojiyi kullanarak yaptıkları politikalarla bulundukları makamları kötüye kullandıklarının farkında bile değiller ! Seçim arifesinde Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin Twitter’leri tepkiyle karşılandı .
CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’ye ait Twitter hesabından ‘Davana Sahip Çık’ etiketiyle yapılan paylaşımlara tepki gösterdi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin sosyal paylaşım sitesi Twitter’deki hesabından 24 Haziran seçimleri öncesi ‘Davana Sahip Çık’ atiketiyle ‘Unutma, unutturma’, ‘Davana asla küsme’, ‘Bir sabah uyandığında pişman olmamak için davana sahip çık’, ‘Türkiye her şeyin üstesinden gelir Allah’ın izniyle. Korku ve ümitsizliğe düşürecek haberlere itimat etmeyin. Yarına hainler ayıklanacak’ mesajlarının yayımlanmasına tepki gösteren Zeybekoğlu ;’ Siyaset yapacaksanız mevkiyi boşaltın ‘ diyerek yazılı açıklama yaptı .

“Sayın Muğla İl Milli Eğitim Müdürü, eğer siyaset yapacaksanız bulunduğunuz mevkiyi derhal boşaltın. Ülkemizde ‘milli’ ifadesi, milli eğitim ve milli savunma bakanlıklarında kullanılır. Sizin göreviniz, geleceğimiz çocuklarımıza sahip çıkmak, eğitimde yenilikçi çözümler üretmektir. Sizin davanız, eğitime kafa yormak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirmek olmalıdır. Bir partinin propagandasına alet olup, taraf olmak asla göreviniz değildir. Derhal görevinizden istifa edin, siyaseti dilediğiniz gibi memleketinizde yapın. Seçim yasaklarına girilen bu süreçte okullar da tatile girmişken sizin de istifa ederek, uzun bir tatile çıkmanız, Muğla’mız için de çok yararlı olacaktır.”diyor.

CHP’li Zeybekoğlu, açıklamasında, Muğla Valisi’nin de hassasiyet ve ivedilikle gerekeni yapmasını beklediklerini belirtirken , İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci ise İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Twitter’daki paylaşımların kendisi tarafından yapıldığını kabul ederek, “Demokrasiye saygımız vardır. Siyasetle bir işimiz yoktur. Hiçbir siyasi faaliyetin karşısında değiliz. Devlet memuru olmanın bilinci ile hareket ediyoruz. Hiçbir paylaşım ve söylemimizde herhangi bir siyasi partiyi hedef alan söylemimiz olamaz. Biz devletimizin varlığının, birliğinin yanındayız. İlimizin eğitimini en iyi yerlere getirmek için çalışıyoruz” derken insanı şaşırtıyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ