Reklam
Reklam

Bodrum’da CHP –İYİ Parti ittifakı !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 08.01.2019
  • 225 kez okundu

Bir hatırlatma yapacak olursak geçenlerdeki yazımda bakın ne demiştim ;
’Muğla seçim tarihinde hiç bu kadar aday belirlemeye kilitlenmemişti. CHP İYİ parti ittifakı ise Muğla’da netleştirilemedi . Osman Gürün Büyükşehirde ittifakın ortak adayı olarak gösterilirken, Muğla ilçelerinde CHP ve İYİ parti adayları açıklanamıyor. İYİ Parti yalnız Bodrum’da adayını Mehmet Tosun olarak açıkladı.

İYİ Partinin elini çabuk tutarak Bodrum’da adayını açıklaması , CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun Mehmet Kocadon’a ‘ Bodrum adayısın git çalışmana başla ‘ demesi ittifakı dahada zora soktu . Bu tabloya baktığımızda eğer Kocadon’da Bodrum adaylığını kabul ederse , Yılbaşında personeline yaptığı konuşmasında ;’Mücbir sebep olmadıkça Bodrum Belediye Başkanlığına adayım ‘ diyor demiştik .

CHP ile İYİ parti arasındaki ittifak devam ederken, CHP Fethiye’de aday göstermiyor . Behçet Saatcı İYİ Parti’den Fethiye belediye başkanlığına aday gösterildi .CHP’nin Fethiye’den aday göstermemesi teşkilatta huzursuzluklara
neden olurken , CHP seçmeninin ne kadarının Behçet Saatcı’yı destekleyeceğide soru işareti!

Durum Fethiye’de böyleyken, ittifak Bodrum’da kiitlenmiş durumda . CHP, İYİ partinin Bodrum adayı Mehmet Tosun’u çekmesini isterken, İYİ Parti ise Bodrum’da ısrar ediyor. CHP Bodrum’uda İYİ Partiye verirse CHP Bir Büyükşehir için en önemli iki ilçesi Fethiye ve Bodrum’da temsil edilmeyecek. CHP tarihinde Muğla’da bu hallere hiç düşmemişti !

CHP -İYİ parti ittifakındaki çatlamalar AK Partinin işine yarıyor. AK Parti Mehmet Nil Hıdır’da karar verirken, tanınan bir yüzü aday gösterdi .Dr. Mehmet Nil Hıdır bir dönem Muğla milletvekilliği yaptığı için kedisini seçmen çok iyi tanıyor ve sevilende birisi . Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Muğla’ya çok önem veriyor . Önümüzdeki hafta içinde Muğla’ya gelerek yapılacak törenle adayları tanıtacak. Muğla’da seçim hiç bir parti için artık kolay değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ