Reklam
Reklam

BETON İNŞAATLAR

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 12.01.2018
  • 259 kez okundu

Sevgili okurlar geçen gün Almanya’nın Münih kentinde dünyada yapılan ve yapılmakta olan beton inşaatlarla ilgili bir konferans vardı. Konferansta Alman Üniversite hocalarının tamamı, içlerinde meteoroloji Profesörleri de dahil olmak üzere, bu binaların insanların toplu olarak ölmelerine sebep olacağını anlattılar.

Sıcaklar arttıkça betonların bu sıcağı emeceği ve içinde yaşayanları çok kötü etkileyecekleri ve can kayıplarına sebep olacağı anlatıldı. Binaları mantolamanın ise havalandırma konusunda hiç sıhhi olmadığını, sık sık küfe sebep olduğunu ve Almanya gibi bir ülkede bile artık tercih edilmediğini savundular.

Almanya’da konut büyük sorun, yani 84 Milyon nüfus var ancak kafi miktarda konut yok. Yapılacak yeni konutların sıkıştırılmaması ve bölgelere yayılmasının tercih edilmesi anlatıldı. Mümkünse yapıların ahşap olarak yapılmasında sağlık açısından çok büyük fayda görüldüğü anlatıldı.

Dünya’da ki ısınmanın sebep olacağı teknik durumlar ve sağlık sorunları ile ilgili çok ilginç konuşmalara ve anlatımlara şahit olduk. Resimlerle ve ispatları ile beton binaların insanlığa nasıl büyük tehlike arzettiği anlatıldı.

Sanıyorum bu bilgilerin Türkiye’de öğrenilip yayılması hayli zaman alacaktır.

İlim adamları daha şimdiden artacak olan sıcaklar için neler yapılması gerektiğini tartışıyorlar, bizde ise hangi mayo ile denize girmeyi…

Bu arada beton binalar ile oluşan çevre kirliliği ve kalabalık ayrı bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Yol yok ama insan ve araba çokluğu ilerde çok büyük sorunlara sebep olacağı kesin.

Biz birçok luzumsuz işi bırakıp biraz teknolojiye yönelsek hem kendimiz, hem ülkemiz için çok faydalı iş yapmış oluruz diye düşünüyorum.

Elalem ne ile uğraşıyor, biz ne ile…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ