Reklam
Reklam

Alzheimer hastalığı için bilgilendirme

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 20.12.2018
  • 236 kez okundu

Yılların deneyimli öğretmeni, güler yüzlü ve neşeli hocası Şerif Şalk köşemde yer alamaya devam ediyor. Yıllarını Eğitime adayan ve Muğla Büyükşehir’de bazı okullarda Müdür olarak da görev yapan Şalk, birçok projelere imza atan bir kişi. Değişik çalışmalar ile Eğitime gönül veren bir öğretmen. Hocamızı yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum.
Yıllarını eğitime adayan yaşayan efsane.
Yine kendisinin hazırladığı bir konu var köşemde. Bizzat katıldığı toplantıyı bizler ile paylaştı.
“Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi ile Akdeniz üniversitesi Tazelenme Üniversitesi öğrencileri Muğla’da buluştu.
Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi Prfofesör Doktor İsmail Tufan ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi Prfofesör Doktor Muammer Tuna Tazelenme Üniversitesinin günümüzdeki önemi, ders konuları ve programı hakkında bilgiler sundular.
Mevcut Tazelenme Üniversitesi programı uygulayan okullar ve öğrencileri hakkında bilgi verildi.
Toplantı Akdeniz üniversitesi Doktoru Melih Vural tarafından Alzheimer hastalığı hakkında sunum yapıldı.
Hastalığın teşhis öncesi ve tedavi yöntemleri hakkında konferans verildi.
Bu ve buna benzer konular toplum yaşamı için çok değerli. Dünya büyüdükçe, teknoloji geliştikçe, çağımızın teknolojisi ve imkânları ile hedefimiz hep daha ileriye gitmek. Eğitim ve öğretimin sonu elbette olmayacak.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi ile Akdeniz Üniversitesi tazelenme Üniversitesi öğrencileri bir arada buluşmaktan dolayı çok mutlu oldular. Ortak noktaları çoktu elbet. Yaşam ortak, hayat ortak sağlığımız hepimizi ilgilendiriyor. Toplantıda Akdeniz Üniversitesi Doktoru Melih Vural yaptığı sunum ile beğeni topladı.
Vural, Alzheimer hastalığı hakkında değerli bilgilerini paylaştı ve hastalığın teşhis ve öncesi ve tedavi yöntemleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özellikle Alzheimer hastalığı illa ki ileriki yaşlarda bilinmesi ya da yakınında gördüğü zaman ilgilenilmesi gerekmeyen bir hastalık. Her hastalığı her daim öğrenmemiz ve yaşamımızı ona göre devam ettirmemiz gerekli. Yeni doğandan yaşlılığa kadar olan süreçte herkes her hastalık ile mücadele edebilir. Bunları bilmek, hayatta erken teşhisin önemini anlamak bütün hastalıklar için geçerli.
Ders konuları önemli, ders konuları hayat, ders konuları yaşam. Derste Eğitimini aldığımız bilgiler bizlerin yaşamında her zaman var oldu ve var olama devam edecek. Hatta gelişen teknoloji ile dünya şartları da derslerde değişik konuların yer almasına sebep olacak. Eğitim yaşadığımız doğanın şartlarına göre, beslenme günümüz koşullara göre, herkesin hayatta sunulduğu şartlara göre değişecek. Hayata gülümseyin. Mutlu olun. Hayatta her şey var. Alzheimer hastalığı bilinmeli, öğrenilmeli ve erken teşhisin önemi bu hastalıkta da kavranmalı. Sağlıklı günler”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ