Reklam
Reklam

Ali Abbas Çınar’ın iki yeni kitabı

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 27.04.2018
  • 362 kez okundu

Muğla Üniversitesi öğretim görevlisi Ali Abbas Çınar, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan “Muğla İnanışları” ve “Muğla İnanış Merkezleri” kitaplarının tanıtımı vardı, Menteşe Belediyesi İskender Alper Kültür Merkezinde.
Muğla’da geçmişten günümüze kadar olan inanışları, bu inanışların merkezlerini konu almış.

Tanıtım toplantısında yazar Ali Abbas Çınar, “Muğla gibi zengin bir coğrafyanın kültür öğelerinin tanıtılması çok önemlidir. Uzun yıllardır Muğla’dayım, kendimi Muğlalı sayıyorum. Her eserde olacağı gibi benim kitaplarında da eksiklikler olabilir. Eksiklikler tamamlanabilir, ben yapamazsam öğrencilerim tamamlar, eksiklikleri. Belediye Başkanımız Osman Gürün’e gönülden teşekkür ediyorum.”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Muğla’nın geçmişi M. Ö 3000’lere dayanmaktadır. Muğla sevgi ve hoşgörü kentidir. Muğla ile ilgili kitaplar yazan Ali Abbas Çınar hocama ve kitapların basımını sağlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ediyorum.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Muğla’da 11 farklı medeniyet yaşamıştır. Gençlerin yaşadıkları kente sahip çıkmasını istiyorsak, geçmişin doğrularını ifade etmeli, belgeler sunabilmeliyiz. Farklı medeniyetten kalma değerlerimize sahip çıkmalıyız. Muğla zengin bir coğrafyadır, biz bu zenginliğin değerini bilmeliyiz.”

Konuşmaların ardından kitaplarını imzaladı, Ali Abbas Çınar. Törende Ali Abbas hocanın öğrencileri de vardı, hocalarını yalnız bırakmamışlardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ