Reklam
Reklam

ADABELEN DÜŞÜ..!

Ali Tutulmaz
Ali Tutulmaz
  • 13.04.2017
  • 4.079 kez okundu

MUAMMER ÖZLER’İN DUYGU YÜKLÜ ŞİİR KİTABI
Bugünkü köşe yazımda, emekli öğretmen Muammer Özler’in duyarak, yüreğinin derinliğinden gelen duygularını büyük bir sevgiyle satırlara dökmek suretiyle kaleme aldığı, sevgi ve duygu yüklü “Adabelen Düşü” adını verdiği kültürel ağırlıklı muhteşem şiir kitabından bahsetmek istiyorum.
Değerli meslektaşım Muammer Özler’i Muğla Halk Eğitimi Başkanlığını yaptığım dönemde tanıdım. Onu yakından tanıdıkça ve yüreği sevgi dolu değerli bir öğretmen oluğunu gördükçe ona olan sevgim ve saygım katlanarak arttı. Şiir kitabını imzalayarak bana verdiği günün akşamı da, kitabı ve içindeki duygu yüklü şiirleri bir çırpıda büyük bir zevkle okudum .
Yazar kitabın ön sözünde, Adabelen olarak tanımladığı Aydın’ın şirin Ortaklar beldesini, Ortaklar Öğretmen Okulunu ve okulun yetiştirdiği öğretmenleri anlatırken “ Adabelen denilince, bir tepenin eteğinde kurulmuş Ortaklar Öğretmen Okulu ve okulun yetiştirdiği öğretmenler yazarlar, şairler, pamuk ve incir tarlaları akla gelir” şeklinde tanımlıyor o şirin ve güzel yöreyi. Şiirlerinde de, Adatepe’nin coğrafyasından, bitki örtüsünden, yakın çevresinden, orada yaşanan mevsimlerden, her mevsimin özelliklerinden, aynı yerdeki Öğretmen Okulundan, okulun öğretmenlerinden yetiştirdiği nice değerlerden ve onlarla yaşanan değerli anıları da güzel bir anlatımla anlatıyor.
Yazar şiirlerinde ayrıca, Adabelen’nin dışında, bir süre görev yaptığı, Muğla’nın Datça ilçesinden, Datça Yarımadasından yarımadanın özelliklerinden, güzelliklerinden, konumundan, yollarından ve orada yaşadığı ilginç anılarından da söz ediyor.
Özler’in duygu yüklü şiir kitabı 62 sayfadan oluşuyor. Kitabın baskı ön hazırlığını Anıl Matbaasından Fatma Çadır yapmış.
Kitap, Yatağan Anıl Ofset Matbaa tesislerinde basılmış.
Yazarın iletişim adresi ise: Muammer Özler Cumhuriyet Mahallesi Sazak Caddesi No:1/1 Yatağan/Muğla GSM: 0537 684 00 41
Değerli meslektaşımı bu güzel şiir kitabından dolayı, içtenlikle kutluyor, yaşamı boyunca, her dileğinin gönlünce gerçekleşmesini diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ