Reklam
Reklam

65-75-85

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 15.05.2019
  • 180 kez okundu

Sevgili okurlar yazımın başlığını görünce herhalde sizlerde ne demek istediğimi düşünmüş olabilirsiniz.

Ne demek istediğim çok basit, 65-75-85 yaşlar günümüz çağında ön planlarda siyaset yapma yaşları artık değildir. Bilgisayar ve teknoloji çağındayız, bu yaşlardaki insanların çok büyük çoğunluğu, bırakın bilgisayarı, ellerinde olan cep telefonlarını bile kullanmakta zorluk çekmektedirler.
Bu bir gerçek…
Bugün Avrupa’da 65 yaşında memur olarak kalamazsınız, emekli olmak zorundasınız. Eğer başka bir işte çalışırsanız sizden kesilecek vergi miktarı normalin çok üstündedir.
Bilhassa Türkiye Cumhuriyeti çok genç bir nüfusa sahip, AKP hükümeti son yıllar içersinde çok sayıda Üniversiteler açtı, bugün gençlerimiz arasında tarihimizde olmadığı kadar Üniversite mezunları mevcut. Bunların bir kısmı 65-75-85’ler nedeni ile işsiz veya yaptıkları iş sadece karın doyurmak için meslekleri ile ilgisi olmayan işler.
65-75-85 ‘er ise en esaslı işlere çöreklenmişler kendilerine toz kondurmuyorlar. Cep telefonu kullanmasını iş bulamayan torunlarından öğrenenler tecrübe ve liyakatten bahsediyor…

Sevgili okurlar bugün artık sallama devri çoktan geçti. Adamlar dünyanın öbür ucundan sizi izleyebiliyor, dinleyebiliyor. Açtığınız zaman saatlerce çevir sesi beklediğiniz telefonlar yok artık. Tam tersine Hindistan’ın bir köyünde ufacık bir umumi tuvalette ihtiyaç gideren arkadaşınızı anında bulup konuşmanız mümkün.
Buna çağımızın teknolojisi deniyor…
Bunu bizim 65-75-85’likler bulmadı, onlar kullanmasında bile zorluk çekiyor…
O zaman hiç olmazsa saygı göstereceksiniz, şapkayı çıkartacaksınız…
Bekleyin pek yakında uzaktan kan ve idrar tahlilleri de yapacaklar…

65-75-85’likler elbette bazen başarılı olabilirler, örneğin Eskişehir’in 82 yaşındaki Belediye Başkanı gibi ama aynı görevi 44 yaşında İmamoğlu yapsa Eskişehir daha mı kötü olurdu?

Burada her fırsatta yazdım Atatürk Cumhuriyeti kurduğu zaman İmamoğlu’ndan bile gençti…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ